10 drużyn z Grupy Impel na starcie Biegu Firmowego

Tegoroczna edycja tej charytatywnej imprezy była rekordowa. W sobotę, 18 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu pojawiło się ponad 9 tysięcy zawodniczek i zawodników. Nie zabrakło wśród nich licznej reprezentacji Grupy Impel, która łącznie pokonała 250 km.

Bieg Firmowy jest największym, sportowym wydarzeniem dla firm na Dolnym Śląsku. Do 2018 roku wzięło w nim udział 34 tysiące zawodników z ponad 900 firm. Z roku na rok przybywa fanów tego sportowego i firmowego spotkania. W zawodach startują sztafety złożone z przedstawicieli korporacji, przedsiębiorstw oraz instytucji. Każdy zawodnik ma do przebiegnięcia 5-kilometrowy dystans.

Rekordowa liczba chętnych

­­– To już mój czwarty Bieg Firmowy. Chętnie biorę w nim udział, to świetna zabawa, a przy okazji szansa na pomoc potrzebującym dzieciom – mówi Agata Bondarewicz, programistka ABAP w SI Consulting.

W tym roku  Grupa Impel wystawiła rekordową liczbę, aż 10 drużyn!  Chętnych do udziału było tak wielu, że powstać musiała lista rezerwowa. Ostatecznie dziesięć wystartowało we Wrocławiu, a dwie kolejne pobiegną w czerwcu, podczas warszawskiej edycji biegu.

– Bieg Firmowy już na stałe wpisał się w mój kalendarz wydarzeń. Ważna jest szczytna idea towarzysząca tym zawodom. Jednak biegnąc do mety myślę też o tym co mnie tam czeka, nagrodzie za włożony trud, np. dobrym obiedzie – powiedział Wojtek z Impel Facility Services biorący już trzeci raz udział w sztafecie.

Udział w zawodach to doskonała okazja do połączenia sportowej pasji, firmowych znajomości i chęci pomagania. Uczestnicy imprezy poprzez swój udział zbierają środki, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Everest.

Okazja do integracji

W tegorocznej edycji wrocławskiego biegu wzięła udział rekordowa liczba ponad 9 tysięcy uczestników. Startują w nim nie tylko biegacze, ale również kibice, którzy głośno dopingują swoich kolegów z firmy.

– Wcześniej startowałam już w Biegu Firmowym, dlatego wiedziałam, że dołączając do Grupy Impel będę chciała ponownie wziąć w nim udział. Trenuję regularnie już od 5 lat, a dodatkowo ćwiczę jogę, która jest świetnym uzupełnieniem treningów biegowych – powiedziała Ewelina Narożny, manager ds. personalnych w biurze rekrutacji Grupy Impel.

Najlepszy czas spośród naszych drużyn uzyskał zespół Trójki Impela, 1:56:33. W tej drużynie pobiegł również najlepszy z naszych zawodników – Piotr Ryniewicz, z czasem 00:18:50 uplasował się na 126 miejscu klasyfikacji indywidualnej.

W tym roku firma postanowiła przygotować dla pracowników i ich rodzin nich specjalne atrakcje. W naszej strefie integracji zorganizowanej wspólnie z Vantage Development zawodników po biegu wspierali fizjoterapeuci z gabinetu Hospital Service oferujący masaże oraz konsultacje, aby po wyścigu odpowiednio się zregenerowali.

Szczytna idea

Celem biegu firmowego jest wsparcie niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji Everest. W tym roku we Wrocławiu uczestnicy pobiegli dla Leny, Adama, Michała, Wiktorii i Kacpra, a już w czerwcu w Warszawie staną na mecie, by wspomóc Izę, Wiktorię i Patrycję.

– Dla mnie najważniejsza w tym wydarzeniu jest pomoc dzieciom. Wymiar sportowy, zachęcenie innych do aktywności oraz możliwość spędzenia wspólnie czasu w luźnej atmosferze również są istotne, kluczowy jest jednak przyświecający nam cel, możliwość niesienia dobra – dodał Marcin Rawa Impel Facility Services.

Po raz pierwszy imprezę zorganizowano w 2013 roku. Od tamtej pory, podczas wszystkich edycji udało się  zebrać ponad pół miliona złotych na pomoc dla szesnastu podopiecznych Fundacji Everest.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź