10 drużyn z Grupy Impel na starcie Biegu Firmowego

Tegoroczna edycja tej charytatywnej imprezy była rekordowa. W sobotę, 18 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu pojawiło się ponad 9 tysięcy zawodniczek i zawodników. Nie zabrakło wśród nich licznej reprezentacji Grupy Impel, która łącznie pokonała 250 km.

Bieg Firmowy jest największym, sportowym wydarzeniem dla firm na Dolnym Śląsku. Do 2018 roku wzięło w nim udział 34 tysiące zawodników z ponad 900 firm. Z roku na rok przybywa fanów tego sportowego i firmowego spotkania. W zawodach startują sztafety złożone z przedstawicieli korporacji, przedsiębiorstw oraz instytucji. Każdy zawodnik ma do przebiegnięcia 5-kilometrowy dystans.

Rekordowa liczba chętnych

­­– To już mój czwarty Bieg Firmowy. Chętnie biorę w nim udział, to świetna zabawa, a przy okazji szansa na pomoc potrzebującym dzieciom – mówi Agata Bondarewicz, programistka ABAP w SI Consulting.

W tym roku  Grupa Impel wystawiła rekordową liczbę, aż 10 drużyn!  Chętnych do udziału było tak wielu, że powstać musiała lista rezerwowa. Ostatecznie dziesięć wystartowało we Wrocławiu, a dwie kolejne pobiegną w czerwcu, podczas warszawskiej edycji biegu.

– Bieg Firmowy już na stałe wpisał się w mój kalendarz wydarzeń. Ważna jest szczytna idea towarzysząca tym zawodom. Jednak biegnąc do mety myślę też o tym co mnie tam czeka, nagrodzie za włożony trud, np. dobrym obiedzie – powiedział Wojtek z Impel Facility Services biorący już trzeci raz udział w sztafecie.

Udział w zawodach to doskonała okazja do połączenia sportowej pasji, firmowych znajomości i chęci pomagania. Uczestnicy imprezy poprzez swój udział zbierają środki, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Everest.

Okazja do integracji

W tegorocznej edycji wrocławskiego biegu wzięła udział rekordowa liczba ponad 9 tysięcy uczestników. Startują w nim nie tylko biegacze, ale również kibice, którzy głośno dopingują swoich kolegów z firmy.

– Wcześniej startowałam już w Biegu Firmowym, dlatego wiedziałam, że dołączając do Grupy Impel będę chciała ponownie wziąć w nim udział. Trenuję regularnie już od 5 lat, a dodatkowo ćwiczę jogę, która jest świetnym uzupełnieniem treningów biegowych – powiedziała Ewelina Narożny, manager ds. personalnych w biurze rekrutacji Grupy Impel.

Najlepszy czas spośród naszych drużyn uzyskał zespół Trójki Impela, 1:56:33. W tej drużynie pobiegł również najlepszy z naszych zawodników – Piotr Ryniewicz, z czasem 00:18:50 uplasował się na 126 miejscu klasyfikacji indywidualnej.

W tym roku firma postanowiła przygotować dla pracowników i ich rodzin nich specjalne atrakcje. W naszej strefie integracji zorganizowanej wspólnie z Vantage Development zawodników po biegu wspierali fizjoterapeuci z gabinetu Hospital Service oferujący masaże oraz konsultacje, aby po wyścigu odpowiednio się zregenerowali.

Szczytna idea

Celem biegu firmowego jest wsparcie niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji Everest. W tym roku we Wrocławiu uczestnicy pobiegli dla Leny, Adama, Michała, Wiktorii i Kacpra, a już w czerwcu w Warszawie staną na mecie, by wspomóc Izę, Wiktorię i Patrycję.

– Dla mnie najważniejsza w tym wydarzeniu jest pomoc dzieciom. Wymiar sportowy, zachęcenie innych do aktywności oraz możliwość spędzenia wspólnie czasu w luźnej atmosferze również są istotne, kluczowy jest jednak przyświecający nam cel, możliwość niesienia dobra – dodał Marcin Rawa Impel Facility Services.

Po raz pierwszy imprezę zorganizowano w 2013 roku. Od tamtej pory, podczas wszystkich edycji udało się  zebrać ponad pół miliona złotych na pomoc dla szesnastu podopiecznych Fundacji Everest.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź