5 aplikacji, bez których nie wyobrażam sobie codziennej pracy – MateuszCzech.pl

przydatne aplikacje na smartfona

Na początku zaznaczę, że ich dobór powinien spełniać Twoje potrzeby. Pracując w świecie social media, Internetu, posługuję się głównie 5 narzędziami. Pomagają mi w organizacji zadań, zarządzaniu projektami, czy dbają o odpowiedni poziom koncentracji. Oto 5 aplikacji, bez których nie wyobrażam sobie codziennej pracy.

TODOIST – organizacja pojedynczych zadań

Aplikacja, która pozwala zarządzać zadaniami. Posiada także wersję dla zespołów, lecz osobiście korzystam z Todoist jako mojej prywatnej listy „to do”. Posiada świetną aplikację mobilną, dzięki której mogę wprowadzać zadania z poziomu telefonu, jadąc tramwajem.

aplikacje na smartfony

Todoist umożliwia planowanie zadań, które się powtarzają. Dzięki zaawansowanemu systemowi planowania możesz utworzyć zadanie, które będzie się pojawiało w każdy wtorek, czy pierwszego dnia każdego miesiąca. W ten sposób możesz zautomatyzować planowanie zadań.

Todoist posiada także mechanizm grywalizacji. Jeżeli ukończysz dane zadanie, otrzymujesz punkty, tzw. karmę. Na koniec roku na podstawie swojej aktywności możesz sprawdzić, jak wyglądała Twoja produktywność. Todoist posiada wersję darmową, która w zupełności wystarcza na własne potrzeby. Ewentualna płatna subskrypcja kosztuje około 25$ za rok. W ramach subskrypcji otrzymujesz powiadomienia SMS czy możliwość tworzenia własnych filtrów.

Brain.fm

Siadasz za biurkiem, próbujesz się skupić, ale ciągle coś Cię rozprasza? Znam to doskonale. Z pomocą przychodzi brain.fm. Narzędzie, które pomaga mi głównie w złapaniu koncentracji. Oferuje także funkcje relaksu i snu, lecz do tych czynności korzystam z aplikacji Calm oraz Nightly.

narzędzia na smartfona

Brain.fm to narzędzie, które jest rozwijane przez naukowców, a jego zadaniem jest stymulowanie mózgu za pomocą odpowiednich melodii. Wybrane melodie możesz odtwarzać w sesjach (np. godzinnej) – wszystko w zależności od potrzeb. Wersja darmowa umożliwia odtworzenie 10 sesji.

Trello

Zarządzanie projektami, przegląd przepływu poszczególnych zadań czy gromadzenie pomysłów. To właśnie zadanie dla Trello, do którego długo dorastałem. Jego design może na początku przeszkadzać, ale warto się zmusić i poznać ekosystem Trello.

fajne aplikacje na telefon

Mnóstwo integracji z aplikacjami typu Slack, Asana, które świetnie uzupełniają pracę z projektem. Trello umożliwia stworzenie tablicy z projektem, na której możesz tworzyć listy, a w nich nanosić zadania. Do każdego z zadań możesz przypisać osobę, dodać wewnętrzną listę ”to do” czy załączać materiały wideo.

W wersji darmowej oferuje możliwość jednej integracji. Polecam podłączyć aplikację Kalandarz, dzięki czemu będziesz mógł wyświetlić kalendarz z naniesionymi zadaniami. Taki ogląd na projekt z „lotu ptaka”.

kraken.io

W tekstach na bloga czy do branżowych czasopism internetowych ważna jest waga. Nie tylko słów, ale także grafik. Kraken to narzędzie do optymalizacji grafik. Posiada świetną integrację z WordPressem, dzięki czemu podczas wgrywania plików na bloga, zdjęcia są automatycznie optymalizowane. To, co ważne, jakość zdjęć zostaje praktycznie taka sama.

narzędzia na telefon

Kraken posiada także wersję darmową, lecz ma ograniczenie do 100 MB. To narzędzie zdecydowanie przyśpiesza proces edycji tekstu przed publikacją.

Astro.ai

Klient pocztowy, który dodatkowo jest wzbogacony o sztuczną inteligencję. Astro uczy się na podstawie naszych działań wykonywanych podczas przeglądania skrzynki i wspomaga proces segregacji przychodzących wiadomości. Dzieli je na te mniej i bardziej ważne. Dodatkowo archiwizuje starsze maile oraz posiada integrację z Amazon Alexa.

aplikacja na telefon

Astro posiada także zintegrowany kalendarz. Możesz wyświetlić zbliżające się wydarzenia, spotkania – a to zawsze z tym mamy problem, gdy odpisujemy na wiadomości z terminarzem. Oprócz tego posiada integrację ze Slackiem, dzięki czemu mailami możesz zarządzać bezpośrednio z komunikatora. Astro jest dostępny na systemy macOS i jest aplikacją darmową.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź