Dolnośląskie legendy oczami dzieci

fundacja ProCuro

Tradycyjnie w lutym każdego roku Pawilon Czterech Kopuł staje się miejscem wernisażu prac młodych artystów, którzy wzięli udział w projekcie Fundacji ProCuro, wspieranej przez Grupę Impel. XII edycja konkursu ArtStacja – Przystanek najmłodszej sztuki została zorganizowana pod hasłem Legendy Dolnego Śląska.

Tematyka ostatniej edycji jest kontynuacją rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu Legendy Świata. Współpracownicy i przyjaciele fundacji zebrali i przygotowali zbiór legend z naszego regionu, które były inspiracją dla młodych twórców. Opowieści zostały opracowane zarówno w formie tekstowej, jak i wideo. Co ciekawe, w filmach z legendami wziął udział pracownik Grupy Impel od wielu lat wspierający działania fundacji.

Prestiżowy wernisaż

Punktem kulminacyjnym projektu jest wernisaż prac podopiecznych fundacji. Od trzech lat odbywa się on we wrocławskim  Pawilonie Czterech Kopuł. – Cieszymy się, że od dwunastu lat fundacja organizuje to wydarzenie, a młodzi autorzy mogą zobaczyć swoje prace w tak niesamowitym miejscu, jakim jest Pawilon Czterech Kopuł – mówi Katarzyna Leksińska, koordynator projektów w Fundacji ProCuro. – W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 120 dzieci z ośrodków współpracujących z naszą fundacją. Powstało wiele pięknych prac inspirowanych legendami związanymi z naszym regionem.

Wspieramy integrację społeczną

Tegoroczny wernisaż został wzbogacony o przedstawienie teatralne przygotowane przez dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym, które już od kilku lat włączają się w działania fundacji wpisujące się w integrację społeczną.

– ArtStacja to nie jedyny projekt fundacji ProCuro. Od dwóch lat, przy współudziale instytucji kultury, organizujemy warsztaty twórcze dla dzieci – podsumowuje Bożenna Dowgiałło, prezes zarządu Fundacji ProCuro. – W tym roku naszą energię kierujemy na rozwój wolontariatu, tak oczekiwanego przez współpracujące z nami ośrodki. Dzieci, które na co dzień przebywają w jednostkach wychowawczych, bardzo potrzebują kontaktu z osobami spoza ośrodków, które spędzą z nimi czas.

Prace młodych artystów można podziwiać w Pawilonie Czterech Kopuł do niedzieli 3 marca. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Related Post

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź