Dom na święta

shutterstock_118180813Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który zbliża ludzi i pozwala na odpoczynek od codziennych obowiązków. Okres przedświąteczny natomiast, wypełniony jest przeważnie gorączkowymi przygotowaniami, czyli sprzątaniem, zakupami i gotowaniem. W ferworze prac, warto także pamiętać o odświętnym zaaranżowaniu domowej przestrzeni.

Magia koloru i magia światła

Gruntowne świąteczne porządki sprawiają, że dom staje się świeży i odgruzowany z tego, co na co dzień nie ma swojego stałego miejsca. Przygotowując się do świąt, poświęcamy więcej czasu i uwagi nawet najmniejszym drobiazgom, aby potem cieszyć się przyjemną atmosferą najbliższego otoczenia. Aby dom wyglądał naprawdę pięknie, warto zadbać o dekoracyjne detale i specjalną aranżację.

Stół to miejsce wspólnego spotkania wszystkich członków rodziny i dobrze pomyśleć o tym, w jaki sposób go przystroić. Zabierając się do świątecznych przygotowań, zastanówmy się np. nad kolorem, który będzie stanowił swojego rodzaju motyw przewodni, dominujący na stole i w jego okolicach. Połączenie czerwieni z zielenią jest bardzo efektowne; podobnie ładnie prezentuje się zestawienie bieli ze złotem. Biały obrus ozdobiony złotym bieżnikiem, który ciągnie się przez całą długość stołu, to elegancki i lekki zestaw. Kierując się wybranym kolorem, możemy dodawać kolejne elementy dekoracji – złożone serwetki w złotym odcieniu, kokardy umieszczone na oparciach krzeseł – to wszystko razem stworzy przyjemny, świąteczny nastrój.

Dekorując stół warto pamiętać także o odpowiedniej oświetleniu pomieszczenia, w którym będzie gromadzić się rodzina. Obecnie można kupić sznury świecących kul, a kolory dobrać według uznania. Każda kula może być inna. Taki zestaw można ułożyć np. na komodzie czy oparciu kanapy. Z kolei sznury światełek, składające się z papierowych gwiazdek lub serc, pięknie będą się prezentować, jeśli umieścimy je dookoła drzwi prowadzących do salonu. Innym pomysłem na dodanie blasku domowemu wnętrzu podczas Świąt Bożego Narodzenia, będą świece wkomponowane we własnoręcznie wykonany stroik. Wystarczy dobry pomysł (można posiłkować się internetowymi inspiracjami), przybory i materiał jak np. szyszki, wstążki, gałązki czy laski cynamonu.

Dekoracje w nowoczesnym wydaniu

Dom na święta można ozdobić również w mniej standardowy sposób. Za pomocą drewnianych lub plastikowych liter alfabetu, bądź wręcz całych gotowych fraz. Tego typu dodatki pasują do przestrzeni urządzonych w nowoczesnym stylu. Z liter da się ułożyć życzenia, które następnie można wyeksponować w widocznym miejscu. Aby dodać takiej dekoracji jeszcze więcej uroku, wystarczy umieścić ją np. na białej tacce, a dookoła ułożyć szyszki, igliwie, ozdobne szklane kuleczki albo ustawić napis w plątaninie małych światełek. Tak udekorowany stół, parapet czy komoda na pewno zapadną w pamięć każdemu, kto odwiedzi nas w święta i zaraz po nich.

Kanapę w salonie ozdobią poduszki ze świątecznymi motywami, a stolik kawowy misa z pierniczkami domowej roboty w towarzystwie szklanego ekspozytora z nawiązującą do pory roku zawartością, czyli np. sztucznym śniegiem, pośród którego można umieścić kilka bombek lub miniaturową choinkę.

Pięknie przystrojony dom, idealny porządek, przygotowanie potraw i pakowanie prezentów zajmuje nam przeważnie większość i tak napiętego czasu przed świętami. To okres, który ma wyjątkowy urok, a domowe dekoracje jeszcze go uwypuklą. Miło będzie zasiąść do stołu w gronie bliskich osób w pięknie zaaranżowanej przestrzeni.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

uwielbiam święta! od początku grudnia ogarnia mnie zakupowe i urządzeniowe szaleństwo 😀 choinka stoi na mikołaja, mieszkanie też już przystrojone. raz w roku można poszaleć 😉

uwielbiam ogladac przystrojone swiatecznie domy, jedyny minus ostatnimi czasy to brak sniegu, ale lampki ozdoby i cala ta otoczka ma cos w sobie magicznego i niesamowitego

Zostaw odpowiedź