Dookoła Świata – City Break – Madryt

TP9_7655

Wiosna już w pełni, pora więc na kolejny wyjazd. Zwykle podróżuję w gronie fotografów i skupiamy się na krajobrazach i zabytkach. Tym razem zabrałem do Madrytu również koleżanki z pracy, więc koledzy fotografowie skupili się właśnie na nich. W efekcie mam dużo mniej zdjęć, za to piękną opaleniznę. Cały dzień spędziliśmy bowiem w parku Retiro. Zabawa była przednia i bardzo integrująca.

Tym razem lecieliśmy z warszawskiego Modlina. Bilety w dwie strony kosztowały 258 zł (choć później podrożały nawet do 418 zł). Z Wrocławia można było dolecieć do Modlina za 9 zł, wrócić za 19 zł. Lotnisko w Madrycie znajduje się kilka kilometrów od centrum i można z niego dojechać metrem. Bilet kosztuje 4,50 Euro i pozwala na przesiadki (bilet po mieście to 1,50 Euro). Metro kursuje w godzinach 6:00-1:30. W nocy można dojechać na lotnisko autobusami liniowymi lub busem za 5 Euro (odjazd z placu Cibeles).

Na nocleg wybraliśmy hostel w samym centrum, dzięki czemu wszędzie mieliśmy blisko. W sobotnią noc aż za blisko. Całe miasto zamieszkało bowiem na ulicy.

TP9_7166

Koszt za 4 noclegi to 46 Euro od osoby. Do tego obok hostelu był całodobowy Carrefour, więc na śniadanie zawsze mieliśmy świeże bułeczki. Pierwszy obiad zamówiliśmy za 10 Euro, ale nie byliśmy w stanie go zjeść, sama przystawka wystarczyła już, żeby zaspokoić głód. Dlatego później najadałem się tapas za 5 Euro (np. cały talerz kalmarów).

TP9_7910

To w zasadzie wszystkie koszty, pomijając Sangrię po 1 Euro za 1,5 litra i pamiątki (fakt, że niektóre były bardzo wyjątkowe).

TP9_7254

Sam Madryt najlepiej zwiedzać na przełomie kwietnia i maja. Rośliny już wtedy rosną bujnie, ale nie jest tak gorąco jak w lipcu.

Większość atrakcji jest w zasięgu pieszego spaceru (dziennie robiliśmy ok. 15 km). Tylko do Bramy Europy, stadionu Santiago i Areny do corridy trzeba podjechać metrem.

TP9_7134

Poniżej znajdziecie mapkę naszych celów. W każdy można kliknąć i przeczytać krótki opis.

Tomasz Piotrowski, koordynator ds. IT, Impel Cleaning.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Madryt jest świetny! ogromne, kolorowe, pełne ludzi miasto 🙂 polecam każdemu, bo każdy znajdzie coś dla siebie- i miłośnicy sztuki czy zabytków, i ci którzy lubią łono natury i ci którzy chcą się zabawić 🙂

Zostaw odpowiedź