Ice Bucket Challenge

Ice Bucket Challenge – te słowa od wielu tygodni elektryzują internautów na całym świecie. W akcję angażują się zarówno zwykli ludzie, jak i przedstawiciele świata polityki, kultury, sportu i biznesu. Na wysokości zadania stanął Leo Messi. George W. Bush uznał, że wykonanie zadania nie przystoi mu jako prezydentowi – zaraz po tym został oblany przez swoją żonę, Laurę Bush. Vin Diesel nominował m.in. Władimira Putina. Bill Gates wzniósł Ice Bucket Challenge na nowy poziom, budując w tym celu specjalną konstrukcję. Do grona osób, które podjęły wyzwanie i zgodziły się na lodowaty prysznic, dołączy Pan Józef Biegaj, członek Rady Nadzorczej Impel SA oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Impel Volleyball, akceptując nominację od zawodniczek drużyny siatkarskiej Impel Wrocław.

Na czym polega istota tego przedsięwzięcia?

Ice Bucket Challenge to kampania charytatywna, której założeniem jest pomoc osobom chorującym na ALS – stwardnienie zanikowe boczne. Nominowani mają za zadanie w ciągu 24 godzin wylać sobie na głowę wiadro lodowatej wody lub wpłacić pieniądze na konto fundacji walczącej z ALS oraz wyznaczyć kolejne osoby do wykonania zadania. W praktyce wiele wyznaczonych osób zarówno oblewa się wodą jak i wpłaca pieniądze. Dzięki temu nie tylko zasilane są konta organizacji, ale także zwiększa się świadomość istnienia choroby stwardnienie zanikowe boczne oraz jej konsekwencji.

Pan Józef Biegaj podjął wyzwanie w środę 27 sierpnia przed wejściem do siedziby Impela przy ul. Ślężnej 118 i nominował do wykonania Ice Bucket Challenge Pana Piotra Pobrotyna – dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Pana Stanisława Hana – właściciela marki Hasco-Lek oraz Pana Krzysztofa Maternę – znanego satyryka, aktora i reżysera.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Prezes wpłacił kasę, oblał się wodą i w dodatku zniósł to całkiem dobrze. Fajny jest luz w świecie polskiego biznesu, lobię to!

Ice Bucket Challenge trafił do Impela, cała akcja oparta jest na pomocy chorującym na ALS i dlatego cieszy, że coraz więcej osób się angażuje.

wow, super ze osoba na takim stanowisku przylaczyla sie do szczytnego celu, szkoda mi tylko tej wylewanej wody, poza tym daje przyklad innym , co jest godne uznania

brawo! świetny pomysł z ice bucket challenge. cieszę się,że przyłączają się do tego także znane osoby 🙂 im więcej tym lepiej! w końcu chodzi o pomoc chorym 🙂 ciekawe czy reszta nominowanych też to zrobi 😉

No facet ma odwagę. Widać, że pozycja nie zmienia go w sztywniaka. Szacun!

Szczytny cel brawo za odwagę, taki kubeł zimnej wody z lodem to żadna przyjemność. Lecz czego się nie robi by pomóc innym.

Lodowata woda na głowę! Jak widać, można zwłaszcza, że chodzi o pomoc chorym na ALS. Brawo za zaangazowanie się w akcję.

bardzo fajnie ze sie nawet prezes zanagazowal w tak szczytny cel, widzialam jak go nominowaly siatkarki, bardzo fajnie zrobily swoje wyzwanie, w koleczku jedna po drugiej, warto zobaczyc

Coraz więcej się mówi o tej chorobie. Bardzo dobrze, w końcu! Dobrze, że dzięki takim inicjatywom zbierane są fundusze

Fajny gość, świetnie, że udziela się społecznie, ale mam nadzieję że zabawa w IBC to nie wszystko

Zostaw odpowiedź