Grupa Impel to kopalnia szans

 

P1040974Grupa Impel to kopalnia możliwości, niezliczonych szans i bajecznych awansów. Na nasze pytania odpowiada Halina Zwolińska – dyrektor Biura Wsparcia Procesów Biznesowych, pełnomocnik Zarządu w JB2. 

Kiedy rozpoczęłaś współpracę z Impelem?
Swoją historię z Grupą Impel rozpoczęłam w październiku 2001 roku i trwa ona nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Dlaczego zdecydowałaś się związać właśnie z tą firmą?
W 2001 roku dramatycznie potrzebowałam zmienić pracę na mniej stresującą i bardziej stabilną. Szukałam zatrudnienia w obszarze administracji lub finansów. Nadarzyła się świetna okazja, bowiem Spółka Impel Security Polska szukała kogoś na stanowisko Regionalnego Kierownika Administracji z miejscem pracy we Wrocławiu. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, nie miałam jednak wielkich nadziei na zatrudnienie. Po pierwsze, przechodziłam ostre zapalenie spojówek, więc wyglądałam niezbyt zachęcająco. Po drugie, starałam się o przyjęcie na niższe stanowisko, niż aktualnie zajmowałam, i nie byłam pewna, jak to zostanie przyjęte. Na szczęście dla mnie pan dyrektor Arkadiusz Bednarz, który mnie rekrutował i był moim późniejszym przełożonym, dostrzegł we mnie coś więcej niż czerwone oko i tak oto zostałam przyjęta w szeregi „ludzi Impel”.

Czym zajmowałaś się podczas swojej zawodowej kariery w Impelu? Opisz, proszę, na czym polega Twoja praca.
Przez 3 lata pracowałam na wspomnianym stanowisku, ciesząc się urokami pracy w stabilnej, solidnej, dającej poczucie bezpieczeństwa organizacji. Następnie otrzymałam propozycję kuszącą i ambitną. Jako prezes Zarządu Spółki Sekret miałam za zadanie dostosować funkcjonowanie tego podmiotu do zasad obowiązujących w GK Impel. Propozycja jednak nie była pozbawiona wad. Spółka miała siedzibę i jedyne biuro w Katowicach, więc praca wiązała się z mieszkaniem poza Wrocławiem. Dwójka moich dzieci była wówczas w wieku wczesnoszkolnym i gdyby nie wsparcie ze strony mojego męża i  jego zgoda na przejęcie wszelkich obowiązków związanych z prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi pod moją nieobecność, zapewne wtedy zakończyłaby się moja historia z GK Impel. Kiedy w 2006 roku ustalone zostały zasady i miejsce mojego powrotu w struktury Impel Security Polska, „osiadłam” w Centrali i pracuję tutaj do dzisiaj. Zajmuję się głównie obszarem współpracy ze Spółkami GK. Piastuję stanowisko dyrektora Wsparcia Procesów Biznesowych, co oznacza w praktyce obszar czysto administracyjny, obejmujący zagadnienia z zakresu zakupów, teleinformatyki, floty samochodowej, zarządzania uprawnieniami, kart przepłaconych, dokumentacji cen transferowych – a wszystko nie tylko w jednym podmiocie, lecz w całej grupie spółek ochrony.

Czy były także trudne chwile?
Żadna praca nie jest wyłącznie sielanką. Najtrudniejszy moment miał miejsce w 2004 roku,  kiedy Spółka przechodziła gruntowną reorganizację, wynikającą ze zmiany przepisów o zakładach pracy chronionej. Wówczas wiedziałam, że moje stanowisko traci rację bytu z uwagi na likwidację regionów. Był stres i niepewność, ale  nie miałam poczucia, że jestem zostawiona sama sobie. Co więcej, otworzyła się przede mną szansa na awans i w ten sposób przejściowo zostałam p.o. dyrektora Oddziału Wrocław, w zastępstwie za wspomnianego już dyrektora Bednarza, który przeszedł do pracy w Centrali.
Na stanowisku dyrektora Oddziału wskazane było, choć nie był to wymóg w tym czasie obligatoryjny, posiadanie licencji pracownika ochrony II stopnia. Szybciutko zapisałam się zatem na kurs, ustaliłam indywidualny tok i w trzy miesiące z lekkim okładem zdałam potrzebne egzaminy, zostając – jak to się obecnie nazywa – kwalifikowanym pracownikiem ochrony. Z kolei jako prezes Zarządu Spółki Sekret przez prawie 1,5 roku żyłam na walizkach i telefonie… ale pokochałam Śląsk i Zagłębie.

Czy warto tutaj pracować?
Przychodzącym do pracy w naszej Jednostce Biznesowej, czyli grupie Spółek związanych z ochroną, koleżankom i kolegom powtarzam jak mantrę: praca, jakiej się podejmują być może nie będzie lekka, ale będzie rozwijająca. Ludzie w tej Grupie i Jednostce są bardzo życzliwi, a sama Grupa to kopalnia możliwości, niezliczonych szans i przykładów bajecznych awansów. To miejsce, gdzie pracują pasjonaci z najprzeróżniejszych obszarów: sportowcy, hodowcy, muzycy, modelki, kolekcjonerzy, podróżnicy, miłośnicy starych samochodów i harleyowcy – słowem, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niektórzy znajdują tu, oprócz ukochanej pracy, nawet miłość swojego życia.

Dziękujemy za rozmowę.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

szukam wlasnie firmy w ktorej da sie awansowac i sa rozne mozliwosci rozwoju, musze zobaczyc czy szukaja aktualnie kogos w kadrach

tak słyszałam. w sumie nie ma się co dziwić, że w impelu można rozwinąć skrzydła, skoro jest tyle możliwości, bo oferuje pracę w tylu branżach. ciekawy temat do przemyślenia.

Jeżeli ktoś szuka pracy dającej możliwość rozwoju zawodowego i awansu, to warto zainteresować się firmą Impel. Działa w różnych branżach, jest dużą, rozwijającą się firmą więc każdy ma szansę.

dziewczyny, to do dzieła, nie ma na co czekać, wysyłajcie CV, potwierdzam, ze praca w Impelu daje możliwości rozwoju, samorealizacji i na koniec dnia satysfakcję z tego co się robi

dlugo pani pracuje, rzadko spotykane w dzisiejszych czasach, aby tak dlugi okres czasu pracowac w jednej firmie, ale swiadczy to o tym, ze to firma porzadna i warto, wiec musze poszukac u nich miejsca dla siebei

Potwierdzam spostrzeżenia Halinki (którą osobiście lubię i cenię za pogodę ducha i charakter!).
Właśnie zaczęłam 19-sty rok pracy w Impelu, to o czymś świadczy… Miałam chwile sukcesów, a i trudnych decyzji, ale generalnie na nudę i brak możliwości rozwoju narzekać nie można. Próbujcie swoich sił, polecam 🙂

Zgadza się od lat pracuję dla Impela i jestem niezwykle zadowolona z pracy. Dziś długodystansowa praca w jednej firmie to rzadkość, więc o czymś świadczy, czyż nie?

Szukam pracy, jak czytam takie artykuły jak ten, plus komentarze poniżej to marzę by stać się częścią zespołu Impela. W sumie czemu by nie złożyć CV i LM. Szczęściu trzeba pomagać…

Widać na tym przykładzie że z Impelem można się związać na lata, spełniać zawodowo i rozwijać. Takich pracodawców teraz się szuka.

Zostaw odpowiedź