Impel Business Solutions – poznaj nas bliżej

4Obsługa kadr i płac, doradztwo księgowo-finansowe, prowadzenie ksiąg rachunkowych. Tym wszystkim zajmuje się Impel Business Solutions. Dowiedzcie się więcej o naszej spółce!

Spółka Impel Business Solutions działa na rynku usług BPO, oferując pakiet zintegrowanych usług outsourcingowych w obszarze kadr i płac oraz księgowym. Impel Business Solutions jest kwalifikowanym dostawcą skonfigurowanych usług eksperckich wspierających biznes. Proponujemy Klientom pakiet zintegrowanych usług z obszaru BPO, który za sprawą wzajemnej interakcji i efektu synergii procesowej, znacznie przewyższa oferty pojedynczych dostawców o wypracowaną w ten sposób wartość dodaną.

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dokumentów kadrowo-płacowych  ksiąg rachunkowych oraz świadczeniu usług doradztwa podatkowego:

 • księgujemy 100 000 dokumentów przeliczanych co miesiąc,
 • posiadamy 180-osobowy zespół księgowych i biegłych rewidentów,
 • zatrudniamy 120 specjalistów kadrowo-płacowych,
 • obsługujemy 80 000 osób w ramach usługi kadrowo-płacowej.

HR

obsługa kadr – prowadzimy dokumentację kadrową, dbamy o sporządzanie wymaganych wzorów dokumentów, świadectw pracy; ustalamy uprawnienia do urlopów oraz odszkodowań, odpraw, ekwiwalentów, rejestracji w ZUS-ie.

obsługa płac – naliczamy wynagrodzenia, odprawy, odszkodowania i ekwiwalenty, należne zasiłki oraz świadczenia przysługujące pracownikom; ustalamy uprawnienia do należnych świadczeń finansowych; prowadzimy rozliczenia  z ZUS i US; sporządzamy PIT-y.

umowy cywilnoprawne – sporządzamy dokumentację i naliczamy wynagrodzenia w ramach stosunków cywilnoprawnych.

 

Księgowość i podatki

prowadzenie ksiąg rachunkowych – przygotowujemy sprawozdania skonsolidowane, opracowujemy projekty podziału, łączeń, aportu, nabycia nowych podmiotów a także przekształceń własnościowych.

doradztwo finansowo-księgowe – wspieramy w zakresie usług audytorskich, przeprowadzania restrukturyzacji służb księgowych, zarządzania nowymi strukturami oraz wdrażania modułu księgowego w ramach zintegrowanego systemu informatycznego.

doradztwo podatkowe – wprowadzenie efektywnego zarządzania ryzykiem podatkowym umożliwia zabezpieczenie pozycji podatkowej firmy, identyfikacje ryzyk oraz obszarów potencjalnych optymalizacji podatkowych. Powinno być postrzegane także jako narzędzie biznesowe świadomego i długoterminowego kształtowania polityki podatkowej.

 

Standardy i reguły według których działamy:

 • Scentralizowane zarządzanie i kontrola – jedna osoba kontaktowa i jedna informacja zarządcza od dostawcy wraz z jedną fakturą.
 • Przejęcie odpowiedzialności za prawidłowość przebiegu istotnych strategicznych procesów biznesowych – bezpieczeństwo formalnoprawne.
 • Możliwość czerpania wiedzy i praktyk zdobytych w innych firmach – dzięki długoletniemu doświadczeniu i specjalizacji w sektorze usług BPO zapewniamy dostęp do wiedzy i praktycznych umiejętności specjalistów najwyższej klasy.
 • Eliminacja problemów personalnych oraz łatwiejsze wdrażanie nowych rozwiązań – wynikające z niezależności, braku skrępowania, a przez to możliwości realizacji i wzięcia odpowiedzialności za wdrażanie radykalnych rozwiązań.

 

Zatrudniamy 350 osób w tym:

 • specjalistów ds. kadr, płac,
 • księgowych, biegłych rewidentów,
 • doradców podatkowych,
 • specjalistów ds. konsolidacji,
 • specjalistów ds. kontrolingu
 • radców prawnych,
 • specjalistów ds. rekrutacji, szkoleń,
 • finansistów
 • specjalistów ds. wsparcia systemów IT
 • specjalistów ds. ochrony danych i jakości

 

 

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

dopiero od niedawna wiem, czym zajmuje sie firma Impel, a jest tego mnóstwo, do tej pory myślałam, że Impel to ochrona i sprzątanie, o jak się myliłam 😉 a pewnie jest jeszcze mnóstwo osób, które nie zdają sobie sprawy, jak dużą firmą jest Impel i jak wieloma rzeczami z różnych dziedzin się zajmuje

fajnie to wszystko zostalo rozpisane w tym artykule, widac ze firma dziala z glowa i mysla o tym co robia i o swojej przyszlosci

Chyba jak większość osób Impel kojarzyłem głównie z ochrona czy sprzątaniem, i powiem szczerze że miło się zaskoczyłem gdy przekonałem się o pełnej ofercie. Nie każda firma ma zasoby by na własną rękę prowadzić kadry. Outsourcing jest świetnym rozwiązaniem, dobrym i tanim dla firmy.

zaglądam na bloga z ciekawości, jestem klientem Impel Solutions, musze przyznać, że robią to profesjonalnie, współpracujemy juz 2 lata, dla małych firm jest to idealne rozwiązanie

Zostaw odpowiedź