Impel: sprzątanie łazienki

impel_blog_11_09_2

Sprzątanie łazienki nie należy do prostych ani przyjemnych czynności. Specjalnie dla Was zebraliśmy praktyczny porady dotyczące tego procesu. Oto 12 patentów!

 

1. Do wybielenia fug w łazience użyj roztworu amoniaku lub proszku do pieczenia.
2. Grzebień umyj przy użyciu pianki do golenia. Wystarczy go spryskać kosmetykiem, a następnie  spłukać pod bieżącą wodą
3. Jeśli chcesz uniknąć powstawania pary w łazience, przy napełnianiu wanny, najpierw nalej odrobinę zimnej wody, a dopiero potem ciepłej.
4. Kamiennego osadu na kranie pozbędziesz się poprzez nałożenie na niego szmatki nasączonej octem(na 2-3 godziny).
5. Kamień w muszli klozetowej zejdzie, jeśli wlejesz do niej na noc roztwór wody i octu w proporcji 10:1, rano przetrzyj muszlę szmatką i spłucz wodę.
6. Jeśli masz zaparowane lustro oczyścisz je kierując na nie strumień ciepłego powietrza z suszarki do włosów.
7. Żeby zapobiec potnieniu lustra, możesz lekko przetrzeć powierzchnię szmatką zwilżoną gliceryną. Glicerynowa powłoka nie będzie widoczna, ale uniemożliwi osadzanie się wilgoci.
8. Nieprzyjemny zapach z odpływu zwalczysz wodą z dodatkiem łyżki boraksu (10-ciowodny czteroboran sodu).
9. Pamiętaj, aby w miarę często myć i zmieniać zasłonki łazienkowe, jeśli je masz. To siedlisko bakterii.
10. Drzwi od prysznica oraz lustra wyczyścisz mąką kukurydzianą zmieszaną z wodą.
11.Fugi i płytki trzyj skórką cytrynową, a potem potraktuj wilgotną szmatką.
12. Przy sprzątaniu łazienki ważna jest kolejność wykonywanych czynności. Początek to odkurzanie i ścieranie kurzy. Należy rozpocząć od najwyższych partii pomieszczenia, kierując się ku podłodze. Nie wolno zapomnieć o kafelkach.

 

Impel Cleaning obsługuje ponad 1 300 klientów sprzątając ponad 8000 obiektów w całej Polsce, codziennie utrzymujemy w czystości ponad 10 mln m2 powierzchni. Realizujemy także usługi specjalistyczne, indywidualnie dostosowane do specyficznych, często bardzo różnorodnych i unikalnych potrzeb.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

tak, ocet, proszek do pieczenia, soda i boraks sprawdzają się przy sprzątaniu, potwierdzam 🙂 ale nie wszystkie patenty znam, chętnie sprawdzę, zaintrygował mnie sposób na czyszczenie szyb mąką kukurydzianą…

super rady, proste i przydatne, na pewno z niektorych skorzystam, bo u mnie lazienka do lsiacych nie nalezy i zawsze jej sprzatanie sprawialo mi pewien klopot

Od razu widać, że rady o profesjonalistów, proste, tanie i skuteczne, o niektórych sposobach słyszałam, o niektórych nie, ale każdą warto wypróbować.

To jedno z miejsc gdzie trudno usunąć niektóre zabrudzenia jak kamień czy inny brud, dzięki za cenne wskazówki. Na pewno wypróbuję kilka bo mam z czym walczyć w łazience.

Dzięki za świetny artykuł 🙂 Przyda się świeżo upieczonej mężatce 🙂 Nie wiedziałam, że jeśli mam zaparowane lustro to należy skierować na nie strumień ciepłego powietrza z suszarki do włosów. Człowiek się uczy całe życie! Będę tu częściej zaglądać

dzięki za ten artykuł. Skorzystam z niektórych z tych rad na bank.

rady proste i skuteczny, w koncu pozbylam sie nieprzyjemnego zapachu z odplywu, nic wczesniej nie dzialalo

Woda z octem rzeczywiście się sprawdza, nie trzeba używać chemii, zgodnie z naturą i oszczędnie. Dużo kiedyś wydawałam na chemię do domu teraz można obciąć koszty i wydać na inne przyjemności.

Niezłe nie dość że skuteczne to i ekologiczne, po co używać tony chemii gdy wystarczy nam ocet i cytryna czy inne rzeczy które mamy pod ręką. A do tego jakie oszczędności.

Przydało się przed świętami ile godzin spędziłem w łazience to nie powiem lecz opłaciło się. Chyba czas by na bieżąco a nie tylko od święta tak sprzątać.

Ocet, cytryna oraz soda oczyszczona to mój ulubiony zestaw do czyszczenia. Jeżeli chodzi o osad z wody ułatwiłam sobie zadanie i zamontowałam na prysznicu filtr prysznicowy, usuwa minerały z wody dzięki czemu kamień nie osadza się na wannie i armaturze.

Zostaw odpowiedź