Impelowicz na wakacjach – historia pewnego zdjęcia

Justyna Skwierz

Dziewczyna leżąca na wysokiej, stromej skale, na wysokości chmur, które przecina helikopter, a w dole górskie jezioro – to zdjęcie pracownicy Impela wybrali jako najlepsze w konkursie „Impelowicz na wakacjach”.

Konkurs odbył się na przełomie lipca i sierpnia i kierowany był do wszystkich osób, pracujących w Grupie Impel. Spośród wszystkich zgłoszeń, eksperci w dziedzinie fotografii: Maciej Margielski i Barbara Banaś wybrali 12 – według nich – najciekawszych zdjęć. Zwyciężczyni została wybrana na drodze głosowania – każdy pracownik Grupy Impel mógł oddać głos na swojego faworyta.

O historii zwycięskiego zdjęcia i swojej wakacyjnej wyprawie opowiada Justyna Skwierz, Specjalista ds. Business Intelligence, która w naszej firmie pracuje niecałe 3 lata.

Relacja z norweskiej wyprawy

Zdjęcie zostało zrobione w Norwegii, na górze Kjerag, znajdującej się nad fiordem Lysefjord. Do miejsca widocznego na zdjęciu dociera się po około 2-godzinnej wędrówce, rozciąga się stamtąd widok na fiord.

Szlak, który do niego prowadzi, oceniam jako średnio łatwy. Jego początek ubezpieczony jest łańcuchami ze względu na strome, śliskie skały. Dalej schodzi się  do małej dolinki i górskiego jeziora. Następnie znów trzeba się wspiąć, żeby w końcu wyjść na płaskowyż polodowcowy, po którym wędrówka przebiega pośród niesamowitych widoków.

Na szlaku były miejsca pokryte jeszcze śniegiem i górskie potoki, gdzie uzupełnialiśmy zapas wody i gdzie dosłownie „bujaliśmy się w obłokach”.

Głównym celem tej wyprawy nie były jednak same fiordy i wędrówka górska, ale Kjeragbolten – głaz uwięziony między dwoma skałami nad prawie kilometrową przepaścią. Jest to jedno z trzech słynnych norweskich miejsc obok Preikestolen i Trolltunga. Wejście na kamień było dla mnie dużym wyzwaniem. Do dziś pamiętam trzęsące się nogi, walkę ze strachem i emocje, jakie mi towarzyszyły przed wejściem na głaz.

Ten wyjazd, choć był krótki, będę pamiętać jeszcze długo, a to, że zdjęcie z tej wycieczki pozwoliło mi wygrać konkurs, dodatkowo dodaje pozytywnych emocji i satysfakcji związanych z moją podróżą.

Natalia Rybacka, Specjalista ds. PR, Impel S.A.

Zagłosuj jako pierwszy!
Please wait...
 
Komentarze

norweskie fiordy to coś przepięknego! byłam, widziałam, polecam. i marzę by pojechać tam znów!

Słyszałem, że fiordy nawet z ręki jedzą 😉

fantastyczna sprawa, aż zazdroszczę! 😀

Jak miło zmotywować kogoś do takiego spędzania urlopu. Dzięki pracy w Impelu też udało mi się nieco zaoszczędzić na wakacje marzń

piękne miejsce! zazdroszczę fantastycznego urlopu 🙂

kurczę patrzę na to zdjęcie i tylko myślę o tym jak przyjemnie by było móc się tam znaleźć

piękne widoki ! przy takiej pogodzie to tylko pozazdrościć 😉

Zostaw odpowiedź