Intranet z impetem

nowy intranet grupy impel

Nowoczesny, praktyczny, łatwy w obsłudze. Ułatwia dostęp do firmowych dokumentów. Skupia ludzi wokół wspólnych pasji i zainteresowań, a do tego jest dostępny również przez urządzenia mobilne. ImpelNet – nowy intranet Grupy Impel – połączył właśnie kilka tysięcy pracowników firmy.

Impel prowadzi działalność w całej Polsce, w związku tym mamy rozproszone lokalizacje. Pracujemy w różnych miastach i województwach, często znamy się tylko z wymienianych maili. Dodatkowo, mamy rozbudowaną strukturę organizacyjną – mówi Natalia Rybacka, kierownik projektu. – W tego typu firmach krąży wiele informacji, przechodząc po drodze przez kilka szczebli, zanim dotrą do zainteresowanych osób. A po drodze często powstaje „głuchy telefon”. Aby uniknąć tego typu sytuacji, postanowiliśmy zaprojektować przyjazną i wszechstronną platformę dla naszej organizacji. Zależało nam, by każdy pracownik mógł w jednym miejscu znaleźć wszystkie przydatne i aktualne informacje.

Intranet i dużo więcej

Nowy portal to kopalnia wiedzy o tym, co dzieje się w poszczególnych spółkach, a także niezbędne narzędzie do pracy i skategoryzowane dokumenty. Jak przystało na nowoczesny intranet, nie zabrakło też dodatkowych funkcjonalności:

  • „Twoja Strefa” na stronie głównej – każdy pracownik sam decyduje o tym, co będzie mu się wyświetlać w tej sekcji. Może tam dodać skróty do najczęściej odwiedzanych stron, a także podpiąć linki do narzędzi i systemów, z których korzysta.
  • Wyszukiwarka z trzema modułami: Książka adresowa, Dokumenty i Cały intranet. To narzędzie nie odbiega poziomem od swojego słynnego odpowiednika Google – odnajduje wyniki po imieniu i nazwisku, stanowisku, spółce, numerze telefonu, a dokumenty przeszukuje również po ich treści.
  • Wersja mobilna na urządzenia przenośne, dzięki której można korzystać z ImpelNetu w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.
  • Możliwość podglądu dokumentu przed jego pobraniem.
  • Yammer, czyli wewnętrzne forum, na którym każdy może nie tylko dodać wpis, ale także założyć swoją grupę, mniej lub bardziej formalną.

Projektując ImpelNet, zespół położył duży nacisk na wypracowanie interaktywnej struktury organizacyjnej. – Dzięki temu pracownicy mogą się szybko zorientować, kto zarządza danym obszarem, biurem lub działem. Mogą też sprawdzić, kto ze sobą współpracuje i dzięki temu – w razie czyjejś nieobecności – skontaktować się z innymi osobami, odpowiedzialnymi merytorycznie za konkretne zadania – mówi Natalia Rybacka.

Budujemy społeczność

Skończyły się czasy, gdy pracownik był jedynie biernym „konsumentem” trafiających do niego informacji. Żyjemy dziś w świecie mediów społecznościowych, w którym wygrywa dwustronna komunikacja. Odbiorca treści może na nie od razu reagować, na przykład publikując komentarze, lub dodawać własne wpisy. Nie mogło więc zabraknąć takich elementów w naszym ImpelNecie – podkreśla Natalia Rybacka. – Na nowej platformie pracownicy mają przestrzeń, by pisać o swoich zainteresowaniach i sukcesach. A dzięki funkcjom społecznościowym każdy jest bliżej innych – dodaje Joanna Horyńska-Kozłowska, członek zespołu projektowego. – Dodatkowo, pracownicy mogą tworzyć własne grupy: projektowe, działowe, a także „na luzie”, związane z ich pasjami. Jedną z nich jest grupa Biegacze, która skupia ludzi zakręconych na tym punkcie.

ImpelNet został uruchomiony w niełatwym sezonie urlopowym. Mimo to, wzbudził duże zainteresowanie pracowników. W pierwszym tygodniu funkcjonowania platformę odwiedziło 1500 osób. Łącznie weszli do ImpelNetu 9 tys. razy, spędzając w nim każdorazowo średnio 8,5 minuty.

Grupa Impel wciąż się zmienia, dlatego chcemy, aby każdy był na bieżąco z tym, co się u nas dzieje. Dzięki temu pracownicy będą mniej czasu spędzać na poszukiwaniu koniecznych do pracy informacji, co przełoży się na większe zaangażowanie i satysfakcję. Dążymy do ideału :), czyli  komunikacji: top – down, down – top. Takie podejście z pewnością pomoże nam osiągać cele biznesowe. Współpraca to nie sentyment – to konieczność ekonomiczna, jak powiedział matematyk Charles Steinmetz – podsumowuje Katarzyna Marszałek, dyrektor Biura Komunikacji Grupy Impel.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź