Jaki kolor ma sukces – co barwy mówią o nas w biznesie

Które barwy wybierać i jak łączyć kolory ubrań, by osiągnąć zamierzony cel w kontaktach biznesowych? Poznaj sygnalizację kolorystyczną, by nie popełniać błędów na swojej trasie do sukcesu. Twoim przewodnikiem po krainie barw będzie Ilona Niebał, stylistka i personal shopper.

kolory w biznesie

UNIKAJ brązu

Symbol pokory i biedy, wybierany przez wiele zakonów na kolor szat. Brąz jest klasycznym i ładnym odcieniem, ale mężczyznom odbiera zdecydowanie, a kobietom dodaje lat. Może być kojarzony z brakiem wiary w siebie. Jeżeli uwielbiasz brązowy, ogranicz się do paska i butów czy torebki w tym kolorze.

ZYSKUJ niebieskim

Kolor polityki, dyplomacji i biznesu. Wpływa łagodząco, jednocześnie symbolizując potrzebę kreatywności. Wspomaga wzbudzanie zaufania, ułatwiając nawiązywanie nowych kontaktów. Bezbłędnie sprawdza się podczas wystąpień publicznych – również przed kamerami. Nie chcesz sztampowej białej koszuli, ale nie wiesz, co wybrać zamiast? Postaw na błękit!

PRZYKUJ UWAGĘ czerwienią

Mocny i zdecydowany kolor, barwa podkreślająca nakazy, zakazy, ostrzeżenia o niebezpieczeństwach. Działa pobudzająco. Czerwień ma erotyczne konotacje, więc w pracy jest świetna jedynie w dodatkach. Doskonałe wrażenie zrobi np. czerwony krawat lub poszetka w męskim stroju, a u kobiety – czerwona apaszka, torebka i/lub szpilki.

PODKREŚL KOMPETENCJE granatowym

Oznaka profesjonalizmu, elegancji i dobrego stylu. Kolor obecny w polityce i w biznesie, również w wydaniu wieczorowym. Jeżeli mężczyzna ma w szafie tylko jeden garnitur, powinien on być w kolorze granatowym. Kobiety, dla których czerń nie jest odpowiednia, świetnie będą wyglądać w granacie, ponieważ to kolor, który pasuje do niemal wszystkich typów urody.

POSTAW NA KONKRETY szarością

Skutecznie ukierunkowuje merytoryczne kontakty i porozumienie. Jest nowoczesna, jednak bez połączenia z innymi kolorami lub interesującymi dodatkami może być odbierana jako nudna lub ujmować wyrazistości.

USPOKÓJ zielenią

Kolor relaksujący i uspokajający. Barwa natury, przyrody i nadziei. Lepiej jednak nie używać jej w nadmiarze w biznesowym stroju. Mimo że wyraża spokój, może zaszkodzić, kreując wizerunek osoby, na którą łatwo wpływać.

NIE DEKONCENTRUJ żółtym i pomarańczowym

To kolory pełne energii i pozytywnych skojarzeń – choćby z latem – ale zdecydowanie nieodpowiednie do pracy. Odciągają uwagę i rozpraszają.

OKAŻ SZACUNEK I OPTYMIZM bielą

Kojarzona ze szkolnymi galami i nieskazitelną czystością. Może podkreślać otwartość i dynamiczne usposobienie. Kolor odpowiedni na ważne spotkania.

NIE PRZESADZAJ z czarnym

Może dodawać autorytetu, lecz to nieprawda, że pasuje każdemu i do wszystkiego. Jeśli masz wątpliwości, lepiej wybierz granat, szczególnie w bliskim sąsiedztwie twarzy. Nigdy nie komponuj całego stroju wyłącznie w kolorze czarnym. Taki total look w czerni zarezerwowany jest na wieczór.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź