Jakie kompetencje są dla Państwa istotne u kandydata do pracy w obszarze kadr i płac?

Od kandydatów do pracy w obszarze kadr i płac oczekujemy zarówno twardych umiejętności, jak i kompetencji miękkich, związanych ze współpracą w zespole pracowników. Kandydat powinien posiadać dużą wiedzę z zakresu prawa pracy, podatków i ubezpieczeń społecznych. Mile widziana jest również znajomość systemów wspomagających pracę typu SAP, Probit, Płatnik itp. Bardzo ważna jest umiejętność obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excela. Zatrudnieniu sprzyja wykształcenie prawnicze, administracyjne lub ekonomiczne i doświadczenie zawodowe.

Duże znaczenie mają wysokie umiejętności komunikacyjne i analityczne. Istotne są takie cechy jak dokładność, systematyczność, terminowość, sumienność, samodzielność i odpowiedzialność. Bardzo ważnym atutem jest także umiejętność pracy z dokumentami, ponieważ zadania osoby pracującej w obszarze kadr i płac obejmują m.in. przygotowywanie dokumentacji pracowniczej, nadzór nad obiegiem dokumentacji i nad zawieranymi umowami cywilnoprawnymi oraz rozliczanie czasu pracy.

Obszar kadr i płac jest dynamiczny – od kandydatów oczekujemy nadążania za zmieniającymi się przepisami prawa w tym zakresie. Mile widziane są również propozycje usprawnień procesów.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

teraz wszyscy potrzebują kompetencji miękkich bo bez tego nie da się funkcjonować w zespole. fajnie,że można się dowiedzieć czego oczekuje się na danym stanowisku. przydatne info jeśli ktoś szuka takiej pracy.

Zostaw odpowiedź