Koncert Nadziei z Impelem

Już po raz siódmy Impel włącza się w muzyczne widowisko charytatywne organizowane przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Dochód z biletów wesprze małych pacjentów wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

17 kwietnia na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu spotkają się amatorzy i profesjonaliści. W muzycznym widowisku zatytułowanym Dzieci Rock&Rolla zaśpiewają zaproszeni przedstawiciele firm-sponsorów wydarzenia, którym będzie towarzyszyć orkiestra. Grupę Impel będzie reprezentował Impel Band w składzie: Wojciech Rembikowski, Tomasz Kret oraz Mateusz Biegaj.

Impel śpiewa i pomaga

Przedstawiciele różnych branż mają niepowtarzalną okazję na ten jeden wieczór zamienić się w gwiazdy muzyki. Na deskach NFM-u wystąpią razem: artyści, przyjaciele Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, jej mali podopieczni oraz gwiazda wieczoru Anita Lipnicka. Jej występ będzie przystankiem w akustycznej trasie koncertowej „Z bliska”.

Impel od 7 lat aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie. Koncert jest nam szczególnie bliski, ponieważ wspieramy fundację od wielu lat, a prezes Impel SA Grzegorz Dzik jest przewodniczącym rady fundacji. Idea niesienia pomocy jest na stałe wpisana w działalność Grupy Impel. Na co dzień opiekujemy się Fundacją ProCuro, której głównym celem jest integracja społeczna dzieci z niepełnosprawnością poprzez sztukę. Koncert Nadziei to duże i wyjątkowe przedsięwzięcie, dlatego angażuje wiele firm, którym, tak jak Grupie Impel, bliska jest chęć pomagania – mówi Wojciech Rembikowski, wiceprezes zarządu.

Milion dla dzieci

Dzięki hojności sponsorów i uczestników podczas poprzedniej edycji wydarzenia w 2017 roku udało się zebrać aż milion złotych na potrzeby podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. To imponujący wynik, jeden z najwyższych, jakie udało się osiągnąć w historii artystycznych wydarzeń charytatywnych w naszym kraju.  

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Koncert poprowadzą Konrad Imiela, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol oraz dziennikarz i konferansjer Paweł Gołębski.

To jedno z największych tego typu wydarzeń charytatywnych we Wrocławiu. Ze strony fundacji to forma podziękowania wszystkim, którzy nas wspierają, i pokazanie osobom, które chciałyby pomagać, że Przylądek Nadziei jest i czeka na dalszą pomoc – podkreśla Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

W poprzednich edycjach Koncertu Nadziei dla chorych dzieci występowali między innymi: Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Mietek Szcześniak oraz śpiewający aktorzy, m.in. Anna Dereszowska, Artur Barciś czy Zbigniew Zamachowski.

Pomoc dla najmłodszych potrzebujących

Zachęcamy do wzięcia udziału w koncercie i wspierania chorych na raka maluchów. Bilety na wydarzenie w cenie od 90 do 120 zł można kupować poprzez stronę internetową Narodowego Forum Muzyki (www.nfm.wroclaw.pl). Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby dzieci z Przylądka Nadziei.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową pomaga najmłodszym już od 28 lat. Otacza opieką dzieci przyjeżdżające na leczenie do wrocławskiej Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej z całej Polski. Z zebranych środków fundacja kupuje drogie, nierefundowane leki, finansuje rehabilitację, wyjazdy na leczenie zagraniczne oraz wspiera badania naukowe.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź