Podziel się kredkami z dzieciakami

fundacja procuro

W prawie każdym dziecięcym pokoju kredek jest mnóstwo… Twoje dzieci mają ich nadmiar? Do końca października trwa akcja Fundacji ProCuro pod hasłem „Podziel się kredkami z dzieciakami”. Grupa Impel wspiera tę zbiórkę. Pomóż – przekaż przybory plastyczne dzieciom z niepełnosprawnościami.

To idealny moment na mały remanent na biurku i w szafkach twojego dziecka. Szkoła rozpoczęła się już ponad miesiąc temu, z pewnością więc zadbałeś o to, by w uczniowskim tornistrze niczego nie zabrakło. A może nawet czegoś jest za dużo? Pozbądź się tej nadwyżki, robiąc przy tym dobry uczynek.

Pomóż z ProCuro

Fundacja ProCuro właśnie stwarza taką okazję. Wesprzyj akcję, przekazując kredki, farby lub inne materiały plastyczne. Masz jeszcze czas do końca października.

– Naszym marzeniem jest to, aby wyposażyć podopiecznych fundacji w artykuły plastyczne, dzięki którym będą mogli rozwijać się artystycznie. Kredki pomagają w kształtowaniu wyobraźni. Sprawiają, że chociaż na chwilę znikają troski i bariery, a świat dzieci z niepełnosprawnościami staje się kolorowy mówi Bożenna Dowgiałło, prezes zarządu fundacji i fundatorka. – Zachęcamy do wsparcia naszej akcji. Jej znaczenie jest nie do przecenienia. Dla nas to tylko kredki, a dla dzieci – o wiele więcej. Każdy rodzaj kontaktu ze sztuką rozwija, szczególnie gdy jest aktywny i regularny. Podczas artystycznej aktywności niepełnosprawność naszych podopiecznych przestaje mieć znaczenie. Poprzez swoją twórczość dzieci sięgają do wyobraźni, pokonują ograniczenia i podejmują wyzwania – dodaje.

Jak przekazać kredki i farby?

  • Przynieś je osobiście. Artykuły do malowania zbieramy we Wrocławiu, w siedzibie Grupy Impel, ul. Ślężna 118. Pojemnik znajduje się w holu budynku przy kantynie – na pewno go znajdziesz.
  • Wyślij pocztą na adres korespondencyjny Fundacji Procuro: ul. Ślężna 130-134, 53-111 Wrocław.

Akcja trwa do końca października. Zmalujmy razem coś dobrego – zachęcamy do udziału!

Razem można więcej

Grupę Impel dużo łączy z Fundacją ProCuro. Od wielu lat promujemy jej działania, z zaangażowaniem wspierając, a także podejmując inne aktywności w ramach wolontariatu. – Dobre serce i chęci – nic więcej nie potrzeba, by pomóc innym. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze, ponieważ w tej akcji chodzi po prostu o przedmiot –  często zbędny w naszym domu, a tak potrzebny dzieciom. Zawsze można na nas liczyć, więc i tym razem zmobilizowaliśmy się, by wspólnie działać! – mówi Joanna Horyńska-Kozłowska z Grupy Impel.

„Podziel się kredkami z dzieciakami” to nie pierwszy taki projekt fundacji. ProCuro regularnie organizuje również m.in. projekt „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki”, czyli coroczne warsztaty plastyczne w szkołach specjalnych, zwieńczone konkursem dla małych artystów.

Działania fundacji, powołanej w 2007 roku, wspierane są przez wrocławskie instytucje kultury, takie jak Pawilon Czterech Kopuł, Muzeum Miejskie, Hala Stulecia czy Radio Wrocław. Dzięki temu dzieci mogą korzystać z bogatej, bezpłatnej oferty zajęć edukacyjnych podczas całego roku szkolnego.

Related Post

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź