Pomagamy!

impel_blog_3_02_2Jesteśmy jako organizacja i jako pojedynczy ludzie wrażliwi społecznie. Wiemy, że zdarzają się różne dramaty, choroby, nieszczęścia – zwykła (niestety) ludzka bieda. Pamiętamy o tym przy okazji spotkań okołoświątecznych i mamy już dobrze ugruntowaną TRADYCJĘ. Rok do roku, bawiąc się wspólnie, zbieramy pieniądze na pomoc dla potrzebujących pozostających pod opieką Fundacji PROCURO. Fundusze są różnie wykorzystywane: a to na rozwój artystyczny dzieci niepełnosprawnych, a to na ich leczenie czy rehabilitację, lub pomoc rodzinom w potrzebie.

W tym roku postanowiliśmy pomóc 7 rodzinom naszych pracowników, które znalazły się w naprawdę trudnej sytuacji (choroba dzieci lub rodzica/ów, śmierć rodzica/ów) i dwójce dzieci, które już wcześniej wspomagaliśmy. Każdy mógł dorzucić do puli i nie miało znaczenia kto da największą kwotę.

Zabawa przybrała charakter swoistej rywalizacji. Dla tego kto podał kwotę jako ostatni przygotowaliśmy upominek: obrazek wykonany przez małego podopiecznego Fundacji oraz płytę Piotra Rubika z dedykacją. Strategie były różne – niektórzy dorzucali się indywidualnie, inni brali udział w zabawie jako grupa. Padały różne kwoty: od drobnych po bajońskie.
Ostatecznie upominek trafił do Klaudii Żurawik – asystentki dyrektora administracyjnego, która brała udział w zabawie nie tylko w swoim imieniu, ale również wszystkich pracowników Pionu Administracyjnego. Wykazała się sprytem, niezawodną kalkulacją, a i los jej nieco sprzyjał.

„Dlaczego wzięliśmy udział w zabawie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – działalność tego typu niesie ze sobą nieocenione dobro, które wszyscy powinniśmy pielęgnować a także „zarażać” nim innych. Udział w zabawie, a co za tym idzie, dołożenie naszej wspólnej cegiełki, dał nam tyle samo radości ile mają dzieciaki, które tę pomoc otrzymują. Wiemy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć więcej.”

w imieniu pracowników pionu administracyjnego – Klaudia Żurawik.

Uskładaliśmy łącznie ponad 54 tys. złotych pobijając ubiegłoroczny rekord. Mamy nadzieję, że ta mimo wszystko kropla w morzu potrzeb wywoła jednak sporo uśmiechu na twarzach tych, którym często nie jest łatwo na co dzień.

Autor: Ewa Piworowicz

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

wow,sporo pieniedzy udalo sie zebrac, takie akcje sa godne podziwu, warto sie czasem zatrzymac i pomoc innym

Piękny gest! Bardzo podoba mi działalność charytatywna Impelu.

Zostaw odpowiedź