My już wiemy, jak zostać pomocnikiem świętego Mikołaja

zbiórka charytatywna w Impelu

Przed Świętami zorganizowaliśmy zbiórkę odzieży, zabawek i słodyczy dla podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Wypełniliśmy mikołajowy worek – a właściwie duże auto dostawcze – mnóstwem rzeczy!

Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania to największa placówka opiekuńczo-wychowawcza w stolicy Dolnego Śląska. W 2008 roku, kiedy Centrum rozpoczynało swoją działalność, miało pod opieką 30 dzieci. Dziś na bezpieczne dzieciństwo i okres dorastania pod skrzydłami ośrodka może liczyć około 200 wychowanków podzielonych na 18 grup.

Paczki pełne radości

zbiórka odzieży dla dzieci– Dzieci szybko rosną, ubrania się zużywają, więc każdego dnia pojawiają się nowe potrzeby, zwłaszcza w okresie zimowym – wyjaśnia Sandra Kuśnierz, specjalista ds. doskonalenia procesów rekrutacyjnych w Grupie Impel, organizatorka akcji. – Skupiliśmy się więc na zebraniu dla dzieci i młodzieży ciepłych ubrań, takich jak skarpety, rajstopy, leginsy, szaliki, czapki i rękawiczki. Ale to nie wszystko – zadbaliśmy także o zabawki i odrobinę słodkości, które są niezawodnym „wywoływaczem uśmiechów” na twarzach dzieci.

Pracownicy Grupy Impel mogli przekazywać ubrania i inne rzeczy dla wychowanków Centrum podczas zbiórki, która odbyła się między 11 a 17 grudnia w budynkach firmy przy ulicach: Ślężnej, Słonimskiego i Magazynowej.

Prezenty – to dopiero początek

akcja pracowników impelapomoc dzieciom z domu dziecka

Efekt zbiórki okazał się imponujący – nasi pracownicy przekazali kilka toreb z nowymi ubraniami, takimi jak czapki czy rękawiczki. Zapełniliśmy kilka kartonów zabawkami, a stół konferencyjny w siedzibie Impela musiał udźwignąć grubą warstwę słodyczy. Najwięcej było jednak używanych dziecięcych ubranek, które trafiły najpierw do naszej spółki Impel Rental, zajmującej się praniem odzieży ochronnej i roboczej. Wszystkie rzeczy, wyprane i poskładane, zawieźliśmy następnie na ul. Borowską we Wrocławiu, do siedziby Centrum.

–  Kolejny raz okazało się, że osoby w potrzebie mogą liczyć na pracowników Grupy Impel – podkreśla Sandra Kuśnierz. – już teraz podjęliśmy więc decyzję, że za rok przeprowadzimy podobną zbiórkę. Ale to nie wszystko! Chcemy również ułatwić wychowankom Centrum start w dorosłe życie, dlatego już od stycznia 2019 r. będziemy tworzyć program zapewniający im możliwość podjęcia pracy lub stażu w naszej firmie.

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź