Poradnik rekrutacyjny cz.1

impel_blog_10_03Zależy Ci na otrzymaniu interesującej pracy? Dowiedz się, jak do nas dołączyć.

W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie czteroczęściowy Poradnik rekrutacyjny, gdzie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Podpowiadamy, jak przygotować się do przejścia procesu rekrutacji tak, aby osiągnąć zamierzony cel.

Poradnik przygotowany został przez Dział HR.

Czym kierujemy się podczas procesu rekrutacji?

 • Profesjonalizmem

Firmę i stanowisko, na które rekrutujemy prezentujemy w sposób rzetelny. Zależy nam, aby kandydat już na pierwszym spotkaniu, dowiedział się istotnych informacji o organizacji i wymaganiach stanowiska, na które aplikuje. Nigdy nie obiecujemy tego, czego nie możemy zaoferować.

 • Budujemy dobre relacje

Wiemy, że sytuacja poszukiwania pracy dla wielu osób jest stresująca, dlatego szczególnie dbamy o to, aby na każdym etapie rekrutacji, budować stałe i pozytywne relacje z kandydatami. Etyka i szacunek do każdego kandydata, to dla nas jedne z ważniejszych wartości.

 • Stawiamy na kompetencje

Uważamy, że o sukcesie naszej organizacji decydują przede wszystkim ludzie. Poszukujemy osób, których profil zawodowy najlepiej dopasowany jest do wymagań stanowiska, na które rekrutujemy, ale jednocześnie też takich, które osobowościowo pasują do kultury organizacyjnej naszej firmy. Potencjalnych pracowników oceniamy pod kątem posiadanych kompetencji. Stawiamy na osoby otwarte na zmiany, na nowe doświadczenia oraz innowacyjne. Poszukujemy ludzi, którzy wierzą w swoje możliwości i wytrwale dążą do wyznaczonego celu. Szukamy osób zaangażowanych i zmotywowanych do pracy, bo te cechy w chwili obecnej są wyznacznikami sukcesu.

Jak wygląda proces rekrutacji?

 • Opieramy się na jasnych i przejrzystych procedurach
 • procesy rekrutacyjne są zróżnicowane i „szyte na miarę” do każdego stanowiska
 • pierwszym etapem jest zebranie i analiza aplikacji
 • wszystkie dokumenty zbieramy drogą elektroniczną, dlatego wspomagamy się profesjonalnym narzędziem, w którym bezpiecznie przechowywane są aplikacje kandydatów
 • drugim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielem HR. Do tego etapu zapraszamy Kandydatów, którzy spełniają wymogi formalne zawarte w CV
 • Kandydaci aplikujący do naszej firmy mogą zostać zaproszeni do dodatkowych etapów rekrutacji, poza samą rozmową, takich jak: testy wiedzy i umiejętności oraz Assesment Center. To, jakie narzędzia diagnostyczne zastosujemy, zależy od obszaru biznesowego, którego dotyczy proces oraz specyfiki profilu stanowiska, na które poszukujemy pracownika.
 • W rekrutacji korzystamy też z nowoczesnych rozwiązań, jakimi są testy, które Kandydat może wypełnić online 
 • Kandydaci, którzy przejdą pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji otrzymują zaproszenie na rozmowę z przyszłym przełożonym. To spotkanie jest najczęściej ostatnim etapem rekrutacji, po którym zapada decyzja o zatrudnieniu.
 • Na każdym etapie rekrutacji dbamy o to, żeby Kandydaci czuli się komfortowo oraz otrzymywali na bieżąco informację zwrotną.

Poszukujemy pracowników w obszarach usług dla biznesu, jak: administracja, HR, księgowość, controlling, finanse, handel, IT, kadry i płace, logistyka, PR, marketing, obsługa nieruchomości i bezpieczeństwo.
Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy na stronie

Related Post

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

o spojrzenie z innej strony, bardzo pomocne dla osob szukajacych pracy, bo poradnikow to jak sie zachowac jest mnostwo, ale malo sie pisze o tym na co tak naprawde pracodawca moze zwrocic uwage

W końcu rzecz wartościowa zamiast kolejnych poradników karierowych, jak zdobyć pracę. Wiele ważnych informacji można z tego tekstu wyciągnąć.

Chyba podstawą jest to wzajemne porozumienie i jasny przekaz. Dobrze spojrzeć jak to wygląda również z drugiej strony biurka.

Zostaw odpowiedź