Pośrednicy kredytowi – 5 dowodów na ich skuteczność

pośrednicy kredytowi

Planujesz wziąć kredyt hipoteczny? Wyrusz odkrywać ten nieznany ląd z pośrednikiem kredytowym! Będziesz mieć pewność, że ze wszystkich potencjalnie niebezpiecznych przygód wyjdziesz obronną ręką.

Czy warto się zdecydować na pośrednictwo kredytowe, szukając kredytu hipotecznego dla osób fizycznych? Masz wątpliwości? Być może przekona cię już pierwszych pięć korzyści, na które możesz liczyć. Jak działa pośrednik kredytów hipotecznych?

Szanuje twój czas, więc nie błądzisz

Odkrywanie nieznanego obszaru może być przyjemne, ale niekoniecznie gdy chodzi o finanse… Pośrednik kredytowy porównuje oferty nawet 10 lub więcej banków i pokazuje, która jest najkorzystniejsza dla danego klienta. Masz więc dostęp do wszystkich ofert w jednym miejscu i nie musisz tracić czasu na odwiedziny w poszczególnych placówkach bankowych.

Szerokie spektrum narzędzi i aplikacji, których używa pośrednik, pozwala na wykonanie wszechstronnej analizy. Dzięki temu wiesz, jakie realne, rzeczywiste aspekty przemawiają za daną ofertą. Tabele i inne zestawienia pozwalają też na różne symulacje – pokażą ci, co się zmieni, jeśli spłacisz kredyt wcześniej, gdy zmienisz wysokość raty itd.

Niekiedy klient nie chce słyszeć o współpracy z jakimś bankiem, a tymczasem – po analizie wszystkich danych i potrzeb – oferta właśnie tej instytucji finansowej znajduje się w pierwszej trójce najkorzystniejszych.

Za udanym wyborem idą dalsze kroki. Pośrednik podpowie, jakich dokładnie dokumentów banki będą od ciebie wymagać, a następnie zweryfikuje, czy poprawnie je skompletowałeś. Do oszczędności czasu dochodzą kolejne korzyści. Doświadczenie i długoletnie relacje pośredników kredytowych z bankami w wielu przypadkach procentują – pośrednicy dopasowują najkorzystniejszą ofertę, uwzględniając złożoność warunków finansowych i indywidualnych klienta (źródło i czas uzyskiwania dochodu, wiek, wkład własny itp.).

Tłumaczy „z polskiego na nasze” – wszystko zrozumiesz

Wielu klientów nie ma zaawansowanej wiedzy o finansach. Najczęściej chcą jedynie wiedzieć, czy posiadają zdolność kredytową i jaka będzie wysokość raty ich kredytu. Pośrednicy kredytowi znają natomiast „na wylot” wszystkie zapisy umów. Nie trzeba więc być śledczym, by poczuć się bezpiecznie. Jeżeli nie wszytko z bankowych zapisów jest dla ciebie czytelne, to nie problem – profesjonalny pośrednik wszystko wyjaśni.

Przykład? Niektóre banki stosują cross-selling, czyli sprzedaż produktów w pakietach, a klienci nie wiedzą, za jakie produkty muszą, a za jakie nie powinni płacić. Przy zakupie mieszkania pojawia się choćby ubezpieczenie pomostowe – bardzo mało osób wie, czym ono jest. Pośrednik chętnie wyjaśni, że chodzi o dodatkowe zabezpieczenie kredytu hipotecznego dla banku, stosowane przed prawomocnym wpisem hipoteki do księgi wieczystej. Stawki ubezpieczenia pomostowego się różnią, więc warto skorzystać z fachowej porady.

Dba o twój portfel – nie przepłacisz

Korzystanie z usług pośrednika nie podnosi ceny kredytu ani nie obciąża cię żadnymi dodatkowymi opłatami. Pośrednicy zawierają umowy o współpracę z bankami i to przez nie – a nie przez klientów – są wynagradzani. Jest jeden warunek: aby pośrednik otrzymał wynagrodzenie od banku, klient musi złożyć wniosek wraz z nim.

Szuka igły w stogu siana – masz rozwiązanie dla siebie

Wydaje ci się, że nie masz szans na kredyt? Takich problematycznych przypadków może być mnóstwo: osoba krótko pracująca czy płacąca alimenty, samotna matka, 55-letnia kobieta, która oczekuje długiego okresu spłaty, osoba mająca dochody w obcej walucie itd. Wielu ludziom ich sytuacja wydaje się bez szans. Na rynku jest jednak zazwyczaj choć jeden bank otwarty na współpracę z takim nietypowym klientem. Pośrednicy kredytowi doskonale wiedzą, w którym banku na co można liczyć. Gdyby klient chciał działać sam, musiałby odwiedzać mnóstwo placówek bankowych, by znaleźć rozwiązanie dla siebie, być może nawet tracąc po drodze nadzieję na taki szczęśliwy finał.

Wspiera w potrzebie – na takim partnerze możesz polegać

W dalekie podróże warto się udawać w sprawdzonym towarzystwie… Podpisanie umowy kredytowej to jeszcze nie koniec relacji z pośrednikiem kredytowym – na pomoc profesjonalisty można liczyć w całym okresie obsługi kredytu. Czy jest potrzebna? Zdecydowanie. Np. gdy zdecydujesz się na dodatkowe ubezpieczenie do kredytu, które obniży jego początkową marżę. Jeśli umowa mówi, że rezygnacja z ubezpieczenia po określonym czasie nie spowoduje wzrostu marży, to pośrednik przypomni, że można, a czasem warto z takiego ubezpieczenia zrezygnować.

Strona internetowa Finance Plus – http://financeplus.pl/

 

O AUTORACH


 

Beata ŻakBeata Żak

Zarządzam spółką Finance Plus, zajmującą się doradztwem w obszarze kredytów hipotecznych. Doradzam też zewnętrznym firmom w optymalizacji finansów i centralizacji usług finansowych. W Impelu pracuję od 20 lat, zarządzając płynnością spółek Grupy Impel i realizując płatności ich zobowiązań.

 

 

Joanna Zagaja

Joanna Zagaja

Zarządzam spółką Finance Plus. Ponadto odpowiadam za relacje grupy Impel z instytucjami finansowymi, czyli z wszystkimi bankami – dbam o finansowanie i inne produkty bankowe potrzebne w procesie działalności kilkudziesięciu spółek grupy. Pracę w Impelu zaczęłam ponad 20 lat temu.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź