Pracownicy Impela inspirują – jak dobrać obraz do wnętrza?

Emilia Sitarek w Impelu pracuje 4 lata i jest specjalistką działu sprzedaży przetargowej. Po godzinach prowadzi sklep internetowy z reprodukcjami dzieł sztuki. Dla kolegów i koleżanek z pracy przygotowała poradnik o tym, jak dobrać obraz do wnętrza mieszkania.

Do zakupu obrazu należy podejść rozważnie i z najwyższą starannością, bowiem od naszego wyboru zależy, jaki obraz będzie cieszył nasze oko przez lata i zdobił nasze wnętrze.

Jak dobierać obraz do wnętrza?

Obrazy należy dobierać w taki sposób, aby zmieniły charakter wnętrza. Ktoś, kto decyduje się na zakup obrazu, ma zazwyczaj wewnętrzną potrzebę na dodanie nowej energii przestrzeni, która go otacza. Sztuka powinna wywoływać emocje, powinna być dopasowana do gustu i temperamentu. Dlatego ważne jest, by znaleźć pozytywną energię między wnętrzem, obrazem i naszym charakterem.

Najlepsza w wyborze obrazu jest niezawodna intuicja. Jeśli obraz wywołuje ekscytację, należy iść za ciosem i zacząć analizę. Mówi się, że dobra sztuka broni się wszędzie, ale trzeba jej trochę pomóc. Zadaj więc sobie pytania:

  • Czy kolorystka pasuje do wnętrza, czy go nie przytłacza?
  • Czy wymiary są proporcjonalne do miejsca, które przewidzieliśmy na obraz?
  • Czy obraz ma odpowiednie tło, czy będzie zauważony?

Obraz nie może być częściowo schowany za zasłoną. Nie może też wisieć za wysoko. Jeśli nie uda Ci się pogodzić tych kilku rzeczy, znajdź nowe miejsce na obraz albo zmień delikatnie otoczenie w jego sąsiedztwie.

Dekoruj, ale z umiarem

Przy wybieraniu obrazu pamiętaj, że najważniejsza jest energia, jaką chcesz stworzyć. Obraz dobieraj w zależności od tego, czego szukasz: nasyconych, zdecydowanych kolorów, ekspresyjnej linii czy stonowanej kolorystyki i delikatnych, rozmytych rysów. Jeśli szukasz dodatkowej przestrzeni we wnętrzu, wybierz obraz z głębią. Jeśli chcesz, by obraz „wychodził” ze ścian, głębia w obrazie jest niepożądana.

Droga w polu, Józef Chełmoński_ wnetrze

Droga w polu, Józef Chełmoński

Jeśli tylko mamy wystarczająco dużo przestrzeni, dekorujmy wszystkie możliwe pomieszczenia, jednak z zachowaniem ostrożności. Podstawowa zasada brzmi: nie wprowadzaj zamieszania i bałaganu, wieszając obraz w pomieszczeniu pełnym dekoracji, kolorów i drobnych gadżetów.

I kolejne ważne pytanie: czy chcesz stworzyć swoją przestrzeń na bazie kontrastów, czy na podstawie wyciszenia i ukojenia? Pastelowe obrazy i delikatne grafiki bardzo dobrze odnajdą się w monochromatycznym wnętrzu. Duże, mocne i kolorowe obrazy perfekcyjnie odnajdą się w przestrzeni stonowanej. Dzięki takiemu kontrastowi Twoje wnętrze uzyska nową energię.

Naga kobieta leżąca na brzuchu, Gustav Klimt

Naga kobieta leżąca na brzuchu, Gustav Klimt

Vincent Van Gogh, Słoneczniki w wazonie

Vincent Van Gogh, Słoneczniki w wazonie

Tematyka ma znaczenie

Obraz jako prezent? Dobrym pomysłem może okazać się akt kobiecy. Taki temat pasuje zarówno do salonu, jak i sypialni. W każdej przestrzeni swoje miejsce znajdzie również martwa natura. Szukając reprodukcji, wybierz te o zdecydowanej kresce i nasyconych barwach. Wybierając obrazy subtelne i delikatne w swojej formie, narazisz się na ryzyko, że zginą one w Twoim wnętrzu.

Jeśli nie możesz zdecydować się na któryś z motywów, dobrym rozwiązaniem jest „moda na artystę”, na przykład Gustava Klimta, Tamarę Lempicką, Van Gogha, Moneta, Wyspiańskiego, Chełmońskiego czy Kandinskiego.

Kandinsky, Ciągła kreska

Kandinsky, Ciągła kreska

W naszym sklepie internetowym www.wielcymalarze.pl znajdziesz reprodukcje obrazów, wydrukowane na płótnie. Oferta skierowana jest do koneserów sztuki, którzy za niewielką cenę chcą stać się właścicielami najwybitniejszych dzieł. Teraz kupienie „Mona Lisy” wcale nie musi być takie drogie!

Emilia Sitarek, specjalista ds. sprzedaży przetargowej, Impel Provider Security Partner

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

mi się obrazy we wnętrzu bardzo podobają ale nigdy nie wiedziałam jak się za to zabrać.teraz już mam bardziej jasną sytuację 😉 może przy następnym remoncie w końcu zrealizuję ten pomysł.

Posiadam 2 obrazy Tamary Łempickiej zakupione u Emi 🙂 Super reprodukcja w 100% zgodna a oryginałem!

Jak dotąd pracując w Impelu nie wiedziałem , że w tej firmie można działać w takim obszarze; blog jest bardzo pojemny i ciekawy, pracownikom dostarcza aktualne i ciekawe treści

Zostaw odpowiedź