Pracownicy Impela wspólnie wyśpiewają pomoc dla chorych dzieci

2

Już po raz ósmy, Fundacja ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” organizuje charytatywny „Koncert Nadziei” na rzecz swoich podopiecznych. W tym roku wydarzenie uświetni występ Impel Band, który tworzą nasi pracownicy.

Impel Band powstał w 2015 r. na 25-lecie Grupy Impel z inicjatywy Wojciecha Rembikowskiego, Wiceprezesa ds. Finansowych, który we wcześniejszych latach występował na scenie jako przyjaciel Fundacji, grając z innymi muzykami na gitarze i harmonijce. Postanowił zaangażować w to przedsięwzięcie kolejne osoby, których hobby jest gra na instrumentach lub śpiew.

Na początku zespół składał się z dwóch muzyków, Wojtka – inicjatora akcji oraz Mateusza Biegaja, syna współzałożyciela firmy Impel, grającego na basie. Rok później do zespołu dołączył gitarzysta Tomasz Kret (w Impelu pracujący jako Key Account Manager; o jego miłości do gitary pisaliśmy na naszym blogu).

W tym roku Panowie zdecydowali się na nową formułę zespołu: na kilka miesięcy przed Koncertem, wśród pracowników Impela został ogłaszany nabór na wokalistę, aby w ten sposób umożliwić jak największej liczbie osób udział w tym charytatywnym wydarzeniu.

Impel Band 2017

„Dołącz do Impel Band i zaśpiewaj na Koncercie Nadziei (…) Prześlij nagranie dowolnej piosenki w swoim wykonaniu. Wybrane osoby zaprosimy na II etap castingu” – tak brzmiało tegoroczne ogłoszenie w intranecie na wokalistę zespołu, który 25 kwietnia zaśpiewa na koncercie w Narodowym Forum Muzyki. – Gdy praca daje szansę na realizowanie swoich pasji, warto wykorzystać taką okazję – mówi Dominika Lelonek, która na co dzień pracuje w spółce MarketCO.

Wysłała więc swoje zgłoszenie, podobnie jak dziewięciu innych pracowników, zajmujących się śpiewaniem zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Wszyscy mieli jeden cel: wystąpić na koncercie, którego dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na działalność Fundacji. – Warto połączyć ze sobą dwa elementy: chęć niesienia pomocy innym oraz przyjaźnie zawarte w pracy. I przy okazji zrealizować się muzycznie – dodaje Joanna Łuczkowska, pracująca w Sekretariacie Zarządu, która również postanowiła spróbować swoich sił.

Na podstawie przesłanych próbek, muzycy tworzący Impel Band: Wojtek, Mateusz i Tomek, wybierali wokalistów. Chcieli znaleźć głos pasujący najbardziej do formuły koncertu i charakteru zespołu. Po przesłuchaniu wszystkich zgłoszeń Panowie zdecydowali, że do Impel Band zaproszą nie jedną, a pięć osób, których poziom wokalny był bardzo wyrównany.

Ostatecznie, wokalistami zespołu zostali: Klaudia Baranowska (Impel Rental – handel), Anna Klimek (MarketCo – Contact Center), Dominika Lelonek (MarketCo – Dział Badań i Analiz), Joanna Łuczkowska (Impel SA – Sekretariat Zarządu) oraz Szymon Górski (ITM Poland – handel). Szymon nie tylko śpiewa, ale także gra na saksofonie.

Taki wybór da nam możliwość zaśpiewania na koncercie bez potrzeby rywalizowania na castingu – mówi Dominika. – Ucieszyłam się również dlatego, że dotychczas nie miałam szansy śpiewać w większym gronie, to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Anna dodaje: – I na pewno w piątkę na scenie będzie nam raźniej, szybciej zniknie stres.

Pierwsza wspólna próba…

…odbyła się 23 marca. Wokaliści poznali muzyków z Impel Band oraz zmierzyli się ze światowym hitem „We Are The World”. Ten największy na świecie przebój związany z działalnością charytatywną, został napisany w 1985 r. przez Lionela Richie i Michaela Jacksona. Jego producentem był Quincy Jones, a celem było zwrócenie uwagi na problem głodującej Afryki oraz zebranie środków finansowych, niezbędnych do udzielenia pomocy.

Ta piosenka naturalnie kojarzy się z pomaganiem na dużą skalę. W oryginale śpiewało ją wielu wykonawców, każdy w swoim unikatowym stylu. Istotą tego utworu jest właśnie to, że wykonywany jest wspólnie, a jego smakiem, że każdy śpiewa inaczej, utrzymując swój charakter – mówi Wojtek.

I to właśnie z tego powodu zespół zdecydował się zagrać ten przebój. – Im większa różnorodność, szczególnie przy takiej piosence, tym lepiej. Gdyby śpiewała ją tylko jedna osoba, mogłaby nie wyjść tak spektakularnie – tłumaczy Joanna. – Każdy z nas śpiewa jednak jej inny fragment i dzięki temu możemy pochwalić się swoimi wokalami.

Próba była też okazją do poznania się ze sobą. Wokaliści starali się tak dopasować głosy, aby uzyskać jak najlepsze brzmienie. – Przyznaję, że byłam w dużym stresie. Tam trzeba było naprawdę stanąć przed mikrofonem i dać z siebie wszystko – śmieje się Klaudia. Szymon Górski, który na co dzień zajmuje się handlem, dodaje: – Na samym początku wszyscy dość nieśmiało podchodziliśmy do sprawy, ale z czasem byliśmy coraz bardziej odważni i pokazywaliśmy na co nas stać.

„Oby tylko nie zjadł nas stres”

Impel Band wystąpi już 25 kwietnia na Koncercie Nadziei w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. To największa scena Dolnego Śląska, która mieści 1800 widzów. – Z wykształcenia jestem muzykiem, na studiach występowałem w Filharmonii Pomorskiej i na deskach Opery Nova, więc nie będzie to mój pierwszy raz na dużej scenie – mówi Szymon. Z drugiej strony, dla niektórych osób będzie to zupełnie nowe doświadczenie. – Zwycięża we mnie jednak cel przedsięwzięcia, więc zamierzam stanąć dzielnie na scenie. Jestem przecież z działu handlowego, a to zobowiązuje – dodaje Klaudia.

Na pytanie, czego każdy wokalista życzy sobie i kolegom z zespołu, wszyscy są zgodni: aby nie „zjadła” ich trema. – I abyśmy podchodzili do tego z radością przez cały czas, od pierwszej próby aż do zejścia ze sceny – mówi Dominika. Anna dodaje: – Życzę nam wszystkim wspaniałego występu, który poruszy publiczność.

„Koncert Nadziei” odbędzie się już 25 kwietnia o godz. 19:00 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Bilety są już dostępne w kasach NFM, pl. Wolności 1. Zapraszamy!

O Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Powstała w 1991 r., a jej celem jest niesienie pomocy dzieciom chorych na nowotwory. Fundacja finansuje niezbędne podczas terapii leki, nierefundowane przez NFZ, zapewnia pomoc socjalną najbardziej potrzebującym, a także stara się rozjaśnić trudną, szpitalną codzienność. Organizuje uroczystości, m.in. „Koncert Nadziei”. Przeszło dwie dekady działalności Fundacji zaowocowało postępem w diagnostyce i leczeniu dzieci chorych na nowotwory, poprawą warunków terapii, a także wzrostem społecznej świadomości w kwestii schorzeń onkologicznych.

Przeczytaj także:

Zagłosuj jako pierwszy!
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź