Reklamowy efekt WOW od kuchni

Impel Visual Solutions

Ogromna grafika i czerwona „wstęga” z logo reprezentacji Polski – chyba każdy piłkarski kibic kojarzy napisy „Łączy nas piłka”, widoczne wokół murawy podczas meczów biało-czerwonych… Nad tym i wieloma innymi wizualnymi efektami pracuje spółka Impel Visual Solutions (IVS).

plafony i kasetony

plafony i kasetony

Nie wyobrażamy sobie meczu bez oprawy wizualnej, stacji benzynowej, która nie ma nazwy, banku, który proponuje szereg usług, ale nie wiemy, jak się nazywa… Kluczem do zaufania, dobrych skojarzeń, a nawet emocji jest m.in. to, co widzimy. Produkcją takich oznakowań zajmuje się spółka Impel Visual Solutions. – Wykonujemy elementy identyfikacji zewnętrznej oraz wewnętrznej, a także dostarczamy i montujemy między innymi oznaczenia reklamowe i cenowe, obrandowanie wiat paliwowych, kasetony reklamowe, litery i logotypy przestrzenne (również podświetlane) oraz panele akustyczne i elewacyjne – wyjaśnia Rafał Roguszka, dyrektor produkcji w Impel Visual Solutions. – Do naszej firmy trafia surowiec taki jak stal, aluminium, tworzywa sztuczne i komponenty elektryczne. Na tej podstawie, przy użyciu wielu metod obrabiania metali, powstaje gotowy produkt.

Miesiąc pracy na WOW!

pylony reklamowe, informacyjne, cenowe

pylony reklamowe, informacyjne, cenowe

Przykład? Projekt taki jak „Łączy nas piłka” trwa miesiąc – od momentu zamówienia materiału do montażu na terenie obiektu. Obejmuje przygotowanie wizualizacji, podzielenie 1800 mkw. grafiki na mniejsze części i przygotowanie ok. 400 plików, których wydrukowanie pochłania 30 litrów ekotuszu. – Wydruki na folii i płytach są pakowane w zestawy, a następnie wjeżdżają transportem ciężarowym na stadion. Od tego momentu potrzebujemy jeszcze 5 dni, by dopiąć wszystko na ostatni guzik – opowiada – nasz rozmówca. Montaż jest podzielony na strefy – to m.in. otok na poziomie murawy, wyjście dla piłkarzy, loże VIP i bramy narożne. Demontaż jest znacznie krótszy – wystarcza zaledwie około 10 godzin.

 

Obecny projekt IVS wiąże się z rebrandingiem placówek banków BGŻ BNP Paribas oraz Raiffeisen po ich połączeniu.

otoki stacji paliw

otoki stacji paliw

– Przeprowadzamy inwentaryzacje oddziałów i przygotowujemy projektowe wizualizacje nowego oznakowania. Następnym krokiem jest produkcja oraz montaż zewnętrznej i wewnętrznej identyfikacji wizualnej. Dodatkowo realizujemy „efekt WOW”, który polega na zasłonięciu nowego oznakowania do dnia oficjalnego połączenia banków. Wówczas w ciągu dwóch dni odsłonimy nowe reklamy w każdej ze 140 placówek – mówi Rafał Roguszka.

 

Poza Polskim Związkiem Piłki Nożnej i BNP Paribas, wśród klientów IVS są m.in. PGNiG, Lotos, Anwim SA – stacje paliw Moya, Unimot SA – stacje paliw Avia oraz instytucje finansowe – PKO i Narodowy Bank Polski.

Panele akustyczne i dużo więcej – jak to się robi?

Produkcja elementów, które sprawiają, że słysząc nazwę marki, od razu widzimy ją w wyobraźni, jest podzielona na 3 pracownie: spawania i obróbki, montażu i druku. Materiał przyjeżdża w surowej postaci – głównie to blacha aluminiowa, ale też profile aluminiowe, folie czy tworzywa sztuczne. Wszystkie są docinane według wymiarów na pile taśmowej, ploterze frezującym i gilotynie, a następnie obrabiane na walcach i krawędziarce.

litery i logotypy przestrzenne

litery i logotypy przestrzenne

Gotowe podzespoły wystarczy już tylko zespawać i przygotować do malowania. Firma dba także o ich zabezpieczenie antykorozyjne. Osobno odbywa się wyklejanie, druk oraz laminowanie poszczególnych części. Wszystkie podzespoły spotykają się na ostatnim etapie – tu czeka je montaż, kontrole oraz przygotowanie do wysyłki. Kompletne elementy wyjeżdżają do konkretnych obiektów, gdzie fachowcy z IVS wszystko montują. Uffff… 😊

A kto stoi za tymi wszystkimi czynnościami? Firma zatrudnia 66 pracowników produkcyjnych oraz własne ekipy montażowe. Wsparcie produkcji, pracownicy biurowi, koordynatorzy i kadra to kolejnych 18 osób. – Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, mierzymy się z różnymi wyzwaniami. Często przygotowujemy coś zupełnie nowego, czego jeszcze nigdy nie robiliśmy, pamiętając jednocześnie o wyśrubowanych wymogach jakościowych oraz terminowych. To wszystko pozwala nam się dynamicznie rozwijać i jest możliwe wyłącznie dzięki udanej pracy zespołowej! – podsumowuje dyrektor produkcji.

Zobacz film na temat działań spółki Impel Visual Solutions:

 

Related Post

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź