Światowy dzień wieżowców

Drapacze chmur mają dziś swoje święto. 3 września to urodziny amerykańskiego architekta – wizjonera Louisa Sullivana. Co warto wiedzieć o najwyższych budynkach w Polsce?

najwyższe polskie wieżowce

Kiedy o budynku mówimy „drapacz chmur”?

Według architektów jest to obiekt o wysokości ponad 150 metrów, który ma minimum 40 pięter. W Polsce jest 9 takich budynków (wg danych SkyscraperPage).

W 2020 r. zestawienie polskich drapaczy chmur otwierać będzie nowy lider. Zakończy się wtedy budowa Varso Tower o wysokości 310 metrów – będzie to najwyższy budynek nie tylko w Polsce, lecz również w Unii Europejskiej. W stolicy powstają też 203-metrowy Spinnaker Office Tower oraz 195-metrowy Skyliner.

Polska znajduje się w czołówce państw, w których jest najwięcej drapaczy chmur w Europie. To wyjątkowe, ponieważ są kraje, w których wysokich budynków się w ogóle nie buduje. To: Czechy, Słowacja, Węgry, Finlandia i Irlandia.

Wieżowce pod opieką Impela

Grupa Impel specjalizuje się w obsłudze tego typu obiektów, w tym wielu największych biurowców w Polsce. Zajmujemy się m.in. usługami porządkowo-czystościowymi, ochroną i obsługą techniczną nieruchomości. Tego typu działania realizowane przez spółki DC System i Impel Facility Services.

Related Post

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Wrocław – nomen omen – górą! 😀

Zostaw odpowiedź