Sylwetki Impel: Andrzej Podsiadły

impel_blog_28_08_3Andrzej Podsiadły, Pracownik Ochrony

Ostatnia dekada ubiegłego wieku to czas przemian gospodarczych dokonujących się w naszym kraju, wywierających niebagatelny wpływ na życie ludzi wychowanych i funkcjonujących w poprzednim systemie społecznym.

Konieczność dostosowania się do nowych warunków oraz wymagań stawianych przez pracodawców wymogła na ludziach starszej generacji konieczność dokonania zmian w sposobie życia oraz funkcjonowania społecznego i zawodowego.

Przystosowanie do nowych czasów w moim przypadku nie odbyło się bez porażek i zniechęcenia. Z czasem jednak pojawiła się chęć odbudowy swojego człowieczeństwa, „chwycenia byka za rogi”. Impulsu do odbudowy zawodowej dostarczyły mi słowa otuchy płynące z ust zarówno kierownictwa firmy, w której pracuję od 1997 roku, jak i współpracowników, mówiących że można inaczej – i potwierdzających owe możliwości swoim podejściem do pracy, życia i funkcjonowania w nowych warunkach.

Od 1999 roku łagodnie, ale też stanowczo staram się podejmować nowe wyzwania i sprostać nowym zadaniom. Otoczenie zainspirowało mnie do poszerzania horyzontów, a zdobyta wiedza pozwoliła nieść pomoc innym. Podjąłem naukę w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Rozpoczęcie studiów zbiegło się w czasie z przyznaniem przez kierownictwo Grupy Kapitałowej Impel Brązowej Odznaki „za skuteczność wyboru przełomowych decyzji”. To wyróżnienie, odebrane z rąk pana prezesa Grzegorza Dzika, utwierdziło mnie w przekonaniu, że wybrałem słuszną drogę, a podążanie nią dostarcza satysfakcji, radości i zadowolenia.

Rok 2013 to czas spełnienia zadań, jakie postawiłem sobie na początku studiów. Obrona pracy magisterskiej określonej przez promotora i recenzenta jako „twórcza” nie byłaby możliwa bez ogromnego wsparcia kierownictwa firmy, a przede wszystkim zaangażowania pracowników GK, którym w tym miejscu chcę serdecznie podziękować.

Nie będę gołosłowny, jeżeli posłużę się stwierdzeniem, że otoczenie, w którym funkcjonuję od wielu lat, pozwoliło mi na dokonanie zmian w sposobie funkcjonowania, a co najważniejsze – uchwycenie sensu życia, który tkwi w rozwoju. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy pogodzimy się z prawdą o samym sobie, a potem zapragniemy zmienić się na lepsze. Pojawiają się wtedy także nowe perspektywy – moja ma na imię „doktorat”.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
 
Komentarze

Impel dosłownie impulsem do działania, to ja czekam, aż Pan Andrzej Prezesem u nas zostanie 😉

Gratuluję samozaparcia , zawsze wierzyłam w Ciebie i fajnie , że jesteś z nami i dla nas 🙂

wewnetrzna motywacja to zrodlo sukcesu, widac ze pan Andrzej motywcje do dziala ma, wiec nie wiadomo gdzie jeszcze zajsc moze

Panie Andrzeju, gratuluję po raz drugi skutecznego samozaparcia do ukończenia niełatwych studiów, szczerze? Zazdroszczę! 🙂
Życzę powodzenia dalej na doktoracie!

Zostaw odpowiedź