Wywiad: Tore Aleksandersen

image007Tore Aleksandersen, trener Impel Wrocław, opowiada o planach drużyny na nowy sezon, polskiej siatkówce oraz roli Grupy Impel w rozwoju drużyny. Przeczytaj wywiad udzielony blogimpel.pl.

 

Impel Wrocław staje do walki w siatkarskim sezonie 2014/2015 z nowym składem. Kim są nowe zawodniczki i co zdecydowało o ich transferach?

W naszym zespole doszło do kilku istotnych zmian. W przyszłym sezonie na boisku zobaczymy 7 nowych zawodniczek z czego cztery pochodzą z zagranicy (dwie Chorwatki i dwie Niemki), pozostałe trzy są Polkami. Zdecydowaliśmy się właśnie na takie transfery, ponieważ naszym celem było stworzenie dobrze dobranej i silnej drużyny, która w przyszłym sezonie będzie prezentowała wysoki poziom.

 

Oczywistym celem na koniec sezonu jest złoto. Wyznaczył Pan  jednak drużynie cele cząstkowe?

Wierzymy, że w przyszłym sezonie również powalczymy o złoty medal Orlen Ligi. Chcemy również zagrać na jak najwyższym poziomie w Lidze Mistrzyń. Naszym celem będzie również gra w finale Pucharu Polski.

 

Czy zawodniczki czeka jeszcze jakiś obóz treningowy? Jak wyglądają przygotowania do sezonu?

Intensywne przygotowania do sezonu zaczynamy 4 sierpnia. Najpierw trenować będziemy we Wrocławiu, następnie mamy w planach wyjazd o charakterze treningowym do Japonii. We wrześniu rozpoczniemy zmagania w różnych turniejach, żeby maksymalnie dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu.

 

Jest Pan w Polsce już drugi rok. Jak z tej perspektywy ocenia Pan poziom polskiej siatkówki, jej profesjonalizm? Co jeszcze, w Pana opinii, jest do zrobienia?

Uważam, że ORLEN Liga jest bardzo profesjonalna. Zespoły grają na wysokim poziomie.

 

W profesjonalnym sporcie dużą rolę odgrywa wsparcie sponsorów. Jak układa się współpraca z marką Impel – będącą strategicznym partnerem drużyny? W jakim wymiarze te środki prowadzą do rozwoju drużyny?

W każdym sporcie dobra współpraca ze sponsorem jest bardzo ważna. Nasza współpraca z Impelem jest naprawdę świetna. Jesteśmy bardzo wdzięczni właścicielom firmy Impel, że dali nam szansę i uwierzyli w nasze możliwości.  Zapewnili nam idealne warunki do pracy i rozwoju. Bez wsparcia ze strony Impela z pewnością nie zdobylibyśmy srebrnego medalu rozgrywek Orlen Ligi
w minionym sezonie.

 

Jak czuje się Pan we Wrocławiu? Czy udało się Panu poczuć klimat miasta?

We Wrocławiu czuję się właściwie jak u siebie w domu. Już od samego początku czułem do Wrocławia ogromną sympatię. Miasto jest naprawdę urocze, mam tutaj wszystko czego mi potrzeba. Mam nadzieję, że uda mi się zadomowić tutaj na dłużej.

 

Przed nami Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w Polsce. Planuje Pan oglądać mecze? Ma swoje typy? Faworytów?

Jeśli w okresie rozgrywek będę we Wrocławiu to na pewno postaram się obejrzeć jak najwięcej meczów. Oczywiście kibicować będę Polsce i już dzisiaj wierzę, że to właśnie Polacy sięgną po najwyższe zaszczyty.

 

 Co z piłkarskim mundialem? Czy interesuje się Pan piłką nożną? Zamierza śledzić to, co dzieje się w Brazylii? Komu będzie kibicował?

Bardzo lubię oglądać piłkę nożną. Nie mam jednak swojego faworyta. Mam tylko nadzieję, że rozegrane mecze będą interesujące.

 

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

fajny wywiad 🙂 akurat siatką interesuję się długo i oglądam ile mogę. a akurat impel wrocław to jedna z lepszych drużyn obecnie. liczę,że po wymianie składu dziewczyny w tym roku powalczą o najwyższe laury. będzie się działo!

Zostaw odpowiedź