Warto dobrze wystartować – staż w Grupie Impel

staż

Staż i praktyka to często dobry sposób na rozpoczęcie pracy i zdobycie pierwszego szlifu zawodowego oraz przekonanie się „o co tak naprawdę chodzi na tym stanowisku” i „co ja w ogóle mogę robić po tych studiach”.

W Grupie Impel możliwości do „przetestowania” siebie samego oraz poznania ludzi, którzy znają się na tym co robią i przede wszystkim lubią to co robią, nie brakuje – i o tym mogli przekonać się stażyści, którzy niedawno zakończyli swoje trzymiesięczne staże w Grupie Impel.

Z tej właśnie okazji Dział HR zorganizował stażystom warsztaty, które były okazją do wspólnego spotkania, spędzenia ze sobą czasu oraz dzielenia się różnymi stażowymi przygodami, których podczas trzech miesięcy nie brakowało.

Celem warsztatów było również wspólnie podsumowanie tego co dobre oraz tego, co być może warto poprawić w przyszłych edycjach stażowych.

Szczególnie ważne było stworzenie otwartej atmosfery, dzięki której stażyści swobodnie i szczerze mogli wyrażać swoje zdanie. I tak też było!

Podczas warsztatów stażyści sami ocenili czy i jeśli tak to czego nauczyli się podczas stażu i czy ta wiedza, umiejętności są dla nich przydatne. Poznali również różne role zespołowe i zasady komunikacji w zespole.

Poprosiliśmy stażystów, aby wystąpili w roli ekspertów, którzy swoją wiedzą i cennymi wskazówkami podzielili się z przyszłymi stażystami pisząc do nich list, którego fragmenty możecie przeczytać poniżej:

Drogi Nieznajomy Stażysto!

Czas naszego stażu powoli dobiega końca. Przez prawie 3 miesiące zbieraliśmy tu doświadczenia, którymi chcemy się z Tobą podzielić.

  1. Przede wszystkim: korzystaj i bierz garściami! Nie ma głupich pytań, a inni zawsze Ci pomogą.
  2. Zlokalizuj gdzie jest ekspres do kawy, a następnie kim jest Twój przełożony.
  3. Dobrze jest też poznać swój zespół, wyłapać „smaczki” z których lubi się żartować zespół 😉
  4. Staż to nie tylko praca, praca, praca. W ciągu dnia robimy sobie chwile przerwy, które spędzamy na bliższym poznawaniu ludzi, tego co robią po pracy i jakie mają pasje”
  5. I jeszcze jedno…nic się nie bój, bo to będą naprawdę fajne 3 miesiące! 🙂

Stażyści

Nasi eksperci zaproponowali również, jakie działania podczas stażu warto kontynuować, co należy zmienić lub zmodyfikować, a jakie działania rozpocząć, aby kolejne staże były jeszcze bardziej ciekawe.

W oparciu o te wskazówki Dział HR opracował poradnik, który już wkrótce trafi do Opiekunów przyszłych stażystów i mamy nadzieję, że będzie inspiracją do tego jak zadbać, aby staż dawał jak najwięcej korzyści zarówno dla Opiekuna, jak i stażysty.

Przeczytaj także:

Zagłosuj jako pierwszy!
Please wait...
 
Komentarze

Taka jest prawda, że warto inwestowac w siebie poprzez doświadczenie stażowe, które może stać się elementem decydującym w poszukiwaniu pracy. Dla jakiejś części stażystów sam Impel ma miejsca pracy

Zostaw odpowiedź