Wybiegajmy razem coś dobrego

Pomagać można na różne sposoby. Biegający pracownicy Grupy Impel promują Fundację ProCuro. Na trasach najważniejszych polskich biegów występują w charakterystycznych koszulkach fundacji. Przed nimi sezon biegowy 2018.

Bieganie jest w ostatnim czasie popularną formą aktywności. Nie inaczej jest wśród pracowników Grupy Impel, którzy równie chętnie uprawiają tę dyscyplinę sportu i pomagają. Od 2017 roku uczestniczący w różnych imprezach biegowych nasi pracownicy aktywnie promują Fundację ProCuro. Na trasach najważniejszych polskich biegów występują w charakterystycznych koszulkach fundacji. Obecnie w jej barwach biega 36 zawodniczek i zawodników.

To doskonała działalność promująca fundację. Każdy zawodnik występujący w koszulce z naszym mottem „Zmalujmy razem coś dobrego” zwraca uwagę kibiców i fotoreporterów na trasie– mówi pomysłodawczyni akcji Joanna Horyńska-Kozłowska, która w koszulce ProCuro przebiegła ponad 78 km podczas 5 imprez biegowych.

Marek Garbacz  był jednym z pierwszych biegaczy, który pojawił się na trasie biegowej w fundacyjnej koszulce. Biegłem w koszulce ProCuro w Nocnym Półmaratonie 2017 we Wrocławiu, w tym roku w roli „zająca” i przewodnika po Wrocławiu dla koleżanki, która debiutowała na tym dystansie i jej celem było ukończyć ten bieg. Skończyliśmy z czasem 2:23:17, więc całkiem niezłym jak na debiut. 

W Krakowskim Biegu Niepodległości (10 km) wziął udział Zenon Witkowicz . Był to mój pierwszy bieg uliczny. Wcześniej biegałem trochę po górach w Perłach Małopolski. Jestem w grupie 50+, więc trochę późno rozpocząłem przygodę z bieganiem. Zrobiłem czas 01:05:32 co dla mnie jest sukcesem, a biegnąc myślałem  o szczytnym celu fundacji.

Na biegach w województwie łódzkim można w koszulce ProCuro dostrzec Przemysława Wielgosa, który uczestniczył w świątecznym biegu „Jestem Mikołajem” zorganizowanym w Łodzi. Jako jedna z pierwszych tegoroczny sezon rozpoczęła żona Przemysława Wielgosa, Milena, która wzięła udział w noworocznym Biegu Trzech Króli. Pierwszy tegoroczny bieg w sezonie Milena zakończyła na
477. miejscu w klasyfikacji Open oraz 198. w kategorii kobiet 30-39 lat.

Nasi biegacze uczestniczą nie tylko w biegach miejskich. Sylwia Jochymek wzięła udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami Runmagedon zorganizowanym w Szczyrku. Dzięki koszulce, w której byłam rozpoznawalna, każdy z uczestników biegu zwracał na mnie uwagę, a ekipa „moich biegaczy” zawsze mogła mnie zlokalizować:) Udało mi się  zająć 17. miejsce wśród kobiet uczestniczących w biegu, więc myślę, że nie najgorzej :). 

Od 2007 r. Fundacja ProCuro wspiera społeczną integrację dzieci niepełnosprawnych poprzez sztukę. Organizuje warsztaty plastyczne, muzyczne, architektoniczne i muzealne. Pomaga dzieciom odkryć i rozwinąć własne talenty, ale też zbudować przekonanie, że są dziedziny życia, w których radzą sobie doskonale. Wspiera też finansowo ich rehabilitację.

Fundację ProCuro można wesprzeć rozliczając podatek online lub w dedykowanym programie przygotowanym przez Fundację. Szybko uporasz się z PIT-em, a Twój 1% wesprze działalność Fundacji.

 

ROZLICZ PIT – PRZEKAŻ 1% FUNDACJI PROCURO

 

 

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź