Pomysły na dekoracje domu – wykreuj atmosferę Świąt

dekorowanie domu na święta

Drobne ozdoby, detale, dekoracje pomogą ci stworzyć lub podkreślić niepowtarzalny klimat Świąt. Jak pięknie, szybko, a do tego niedużym kosztem odmienić wnętrze mieszkania na świąteczno-noworoczny czas – podpowiadają nasi specjaliści z Działu Party Service spółki Impel Catering.

W pięknie zagospodarowanym domowym otoczeniu świąteczny nastrój i atmosfera szybko zniwelują zmęczenie związane z pracochłonnymi przygotowaniami.

Przed Świętami myślimy zazwyczaj sporo o tym, co znajdzie się na stole i pod choinką. Kiedy jednak już spożyjemy wigilijną wieczerzę, a prezenty zostaną rozpakowane, miło byłoby odpocząć razem z gośćmi w niecodziennym, odświętnym otoczeniu. Jego głównym elementem zapewne będzie choinka, ale to dopiero początek – by podkreślić wyjątkowość tego czasu, warto zaplanować w mieszkaniu o wiele więcej dekoracji.

Odsłona wnętrza w świątecznym stylu zależy od wielu czynników. Co lubisz i co ci się podoba? Ile masz czasu? Czy wolisz ręcznie robione ozdoby świąteczne, czy chcesz kupić gotowe? Jaki masz budżet na świąteczny wystrój mieszkania? To wszystko warto przemyśleć przed rozpoczęciem dekorowania, a tymczasem podsuwamy kilka pomysłów.

W kolorze Świąt

Najlepiej zacząć od wyboru kolorystyki. Jeżeli myślisz, że do Świąt Bożego Narodzenia pasują wyłącznie czerwony i zielony, czas poszerzyć horyzonty… Co do barwy czerwonej, w tym sezonie w trendach aranżacyjnych ten kolor występuje w niezwykle szerokiej palecie. Poza tradycyjną czerwienią, pojawił się jej przygaszony odcień, a także przepiękne burgundy czy głębokie bordo.

Inny kolor? Dom na święta może też lśnić złotem czy srebrem, a nawet połączeniem obu tych kolorów pełnych blasku. Jeżeli chcesz odejść od tradycji, z którą niewątpliwie łączą się czerwień, zieleń, a także srebro i złoto, postaw na wersję kolorystyczną nawiązującą do zimy, a nie bezpośrednio do Świąt. Przykład? Połączenie błękitu, szarości i bieli.

Po wyborze dominującej kolorystyki najważniejsza jest konsekwencja, czyli przekładając na praktykę: nie mieszaj różnych historii, opowiedz jedną wybraną.

Twoja bajka

Ta świąteczna historia czy też bajka może mieć różne wizualne wcielenia… W dekoracjach takich jak ozdoby świąteczne na okno, poduszki, serwetki i świece, czy też na talerzach i pozostałych naczyniach, powtarzalnym elementem może być wybrany kolor (kolory) lub motyw, np. gwiazdki, śnieżynki, renifera, gwiazdy betlejemskiej itd. Wybierz jeden lub dwa i stwórz swoją własną bajkę. Nie masz pomysłu? Wystarczy krótka wizyta w jednym ze sklepów z wyposażeniem wnętrz. Inspiracji można znaleźć tam aż nadto!

Jeżeli przytłoczy cię wielość, kieruj się wybranym motywem lub barwą. Możesz też postawić na najnowsze aranżacyjne hity. Jakie innowacje pojawiły się w tym sezonie? To np. różne akcesoria w rozmiarze XXL, czyli np. bardzo duże ozdoby choinkowe czy większe lampiony zamiast niedużych świeczek. Inny z najnowszych trendów to pióra, które mogą ozdobić choinkę, ale także pojawić się jako ozdoby świąteczne na stół.

Last minute

A co, jeśli przed Świętami dekorowanie jest ostatnim punktem na twojej liście? Jeżeli nie masz pojęcia, czy znajdziesz na nie czas i jak się za nie zabierzesz, to naprawdę nie problem. Najlepsze dekoracyjne elementy z pewnością masz już w domu. Jak to możliwe? Co roku nie wychodzą z mody inspiracje czerpane z natury i z kuchni…

Świąteczny klimat łatwo i szybko podkreślisz takimi elementami jak orzechy włoskie, suszone owoce, pierniczki, laski cynamonu, gwiazdki anyżu, pomarańcze czy mandarynki, w które możesz dekoracyjnie wbić goździki. Jeżeli do tego uda ci się zdobyć nieco sianka i szyszek, całość będzie zachwycająca, a do tego rozprzestrzeniająca aromatyczne zapachy. Takie dekoracje mogą ozdobić stół. Można nimi również wypełnić szklane przezroczyste pojemniki czy słoje. Jeżeli masz w domu szeroką wstążkę w kolorze czerwonym, złotym czy srebrnym, możesz nią przewiązać krzesła lub chociaż przypiąć do ich tylnej części ozdobne kokardy.

W tak przemyślanym i pięknie zagospodarowanym domowym otoczeniu świąteczny nastrój i atmosfera szybko zniwelują całe zmęczenie związane z pracochłonnymi przygotowaniami.

 

EKSPERCI


Dział Party Service spółki Impel Catering

Jesteśmy agencją full service. Oznacza to, że zajmujemy się przygotowywaniem imprez całościowo. Jesteśmy po to, aby dopilnować każdego drobnego szczegółu. Wieloletnie doświadczenie z małymi i dużymi Klientami pozwoliło nam doskonale zrozumieć ich potrzeby i przygotować się do każdego eventu. Party Service tworzą ludzie pełni pasji, pomysłów i chęci. Ludzie, którzy potrafią sprawić, by rzeczy banalne stały się niebanalne, a świat nabrał kolorów. Należymy do spółki Impel Catering, która jest jedną z największych firm cateringowych w Polsce. 

No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź