Wystawa prac młodych twórców z okazji 10-lecia istnienia Fundacji ProCuro

059-1030x849

Z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Fundacji ProCuro w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu przygotowano specjalną wystawę prezentującą wybrane prace młodych twórców, które powstawały w ramach kolejnych edycji projektu „ArtStacja –przystanek najmłodszej sztuki”.

Projekt Fundacji ProCuro: „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki” zachęca niepełnosprawne dzieci i młodzież do twórczej aktywności, wspiera rozwój talentów plastycznych i pomaga tym wyjątkowym dzieciom w integracji społecznej. W ramach projektu organizowane są corocznie tematyczne warsztaty plastyczne w szkołach specjalnych. Dzieci przygotowują prace plastyczne na konkurs, zabierając nas w inspirującą podróż po bogactwie swoich marzeń i snów.

106-1021x1030

W rozświetlonej przestrzeni dziedzińca Pawilonu Czterech Kopuł prezentowane są obrazy, które są zapisem dziecięcych marzeń i pragnień, fascynacji i ambicji, na których świat jest inny, bo lepszy, kolorowy, radosny – taki, w jakim jego twórcy chcieliby dorastać.

procurofacebook
Wystawę można oglądać do 4 czerwca w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu.

Strona muzeum: http://pawilonczterechkopul.pl/pl/dla-zwiedzajacych/

Dowiedz się więcej na temat Fundacji ProCuro: http://www.procuro.org.pl/

 

Zdjęcia prac pochodzą z archiwum Fundacji ProCuro,  fot. Daniel Gaworski.
No votes yet.
Please wait...
 
Komentarze

proszę jaka fajna wystawa 🙂 i dobrze, że ktoś się interesuje tym czego dzieci chcą i pozwala im się wyrazić 🙂

Zostaw odpowiedź